Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Idź do strony       >>  
Moderatorzy: admin
Autor Odpowiedzi
Bob
10 paź 2014 : 11:09
Zarejestrowany #560
Dołączył: 03 lut 2012 : 07:36
postów: 37
Witajcie!
Bardzo mnie irytują auta zaparkowane w pobliżu bramy wjazdowej do osiedla "Dolina Słońca" i wzdłuż ul. Korzennej. Uważam, że utrudnia to przejazd i stwarza niebezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli pojawią się w okolicy dzieci na rowerach.
Czy tylko mnie to wkurza?
Napiszcie swoje opinie.

[ Edytowany 10 paź 2014 : 11:11 ]
Powrót do góry
rnowacki
11 paź 2014 : 14:32

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
masakra - tylko tyle napisze - ludzie którzy tam parkują nie myślą o konsekwencjach.

Przykład:

POŻAR

jedzie od strony bukszpanowej wielki wóz bojowy straży pożarnej

samochody na zakręcie i zaraz za nim zostają zepchnięte na płoty ludzi mieszkających na dolinie słońca.

Właściciele aut zostają obciążeni:
1. naprawą wozu bojowego zmuszonego do zepchnięcia aut z drogi (uszkodzenia wozu bojowego)

2. naprawą płotów sąsiadów

3. mandatem karnym

4. a jeśli ucierpieli by ludzie - odszkodowaniami do końca życia !!!


Ale to tylko moja uwaga !!!




[ Edytowany 11 paź 2014 : 14:33 ]


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
rnowacki
20 paź 2014 : 10:47

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
czytaliście komentarz komendanta straży gminnej?

wg niego jest OK !!!

a ja napisze tak:

Chyba Pan komendant powinien poczytać kodeks drogowy.

Konkretnie art.2 pkt.10 oraz art. 49 ust. 1 pkt.1

Niestety droga o nazwie KORZENNA prowadzi w 3 kierunkach - do os. cynamonowego jak i do doliny słońca oraz do budynków umiejscowionych za małpką.

Krzyżuje się ona z ulica bukszpanową w miejscu pokazanym na zdjęciu.

http://images66.fotosik.pl/291/53d2ce128c23eadd.jpg


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
rnowacki
22 paź 2014 : 21:23

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
Tak w ramach odpowiedzi na 2 dni po komentarzu komendanta chcialbym wstawic fotki zle zaparkowanych samochodow, ktore sa nie ruszane (przynajmniej 2) od poniedzialku. Jednoc ze zdjec w ramach polemiki z kometarzem, iz jest na korzennej dosc miejsca na wyminiecie sie 2 aut pomimo zaparkowanych u boku drogi innych - ciekawe jak sie zmiescic jeszcze jednym autem nie jadac po trawniku...








"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
pal2mal
23 paź 2014 : 04:04
Zarejestrowany #3230
Dołączył: 05 wrz 2014 : 02:47
postów: 7
a te samochody to skąd się tam wzięły? Jest inne miejsce na parkowanie? To Wasi sąsiedzi "blokersi" czy sąsiadami z domkow się zajmujecie?
Powrót do góry
rnowacki
23 paź 2014 : 11:36

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
nie istotne kto - ważne że stwarza zagrożenie !!!
a wystarczy pojechać trochę dalej, albo wywierać presję na dewelopera !!!

Przed bramami os. cynamonowego jakoś auta nie stoją - można?


A tak dla twojej wiadomości - mówimy tu o reakcji a właściwie jej braku ze strony straży gminnej....pomimo obietnic.

Chcemy nie wiele - tylko tyle aby było tam bezpiecznie !!!




"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
bartekch
25 paź 2014 : 07:34
Zarejestrowany #299
Dołączył: 25 kwi 2010 : 11:23
postów: 19
Zgadzam się z Wami, że ten zakręt to niezbyt dobre miejsce na parkowanie i straż gminna powinna coś z tym zrobić, jednak chyba bardziej niebezpieczne jest to, że samochody jadące w stronę osiedla Cynamonowego wymuszają pierwszeństwo na wyjeżdżających z prawej z Korzennej/Doliny Słońca. Kwestią czasu jest tylko kiedy będzie tam wypadek/stłuczka.
Drugie niebezpieczne miejsce to wjazd od Zaściankowej w Bukszpanową. Zbliżając się do skrzyżowania nie widać ulicy poprzecznej, a bardzo często mistrzowie kierownicy jadący od Zaściankowej ścinają tak zakręt, że kiedyś dojdzie do kolizji.

--
Pozdrawiam,
Bartek
Powrót do góry
Bob
26 paź 2014 : 15:37
Zarejestrowany #560
Dołączył: 03 lut 2012 : 07:36
postów: 37
Niestety nie zgodzę się z kolegą:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skrzy%C5%BCowanie_r%C3%B3wnorz%C4%99dne
Uważam, że nie jest to skrzyżowanie równorzędne. Mieszkańcy Doliny Słońca włączają się do ruchu i powinni ustąpić pierwszeństwa innym pojazdom.
Powrót do góry
seler
26 paź 2014 : 16:28
Zarejestrowany #441
Dołączył: 21 lut 2011 : 11:40
postów: 4
Ja w sumie to już sam nie wiem. W artykule jest napisane, że to skrzyżowanie. Ja natomiast do tej pory też uważałem, że mieszkańcy z DS wyjeżdzając ze swojego osiedla włączają się do ruchu. Jak jest naprawdę? Niech postawią znaki, bo rzeczywiście dojdzie do kolizji.
Powrót do góry
bartekch
26 paź 2014 : 21:02
Zarejestrowany #299
Dołączył: 25 kwi 2010 : 11:23
postów: 19
Tak jak kolega wyżej uważałem, że mimo iż jest tam ulica Korzenna to jest to raczej wyjazd z osiedla, jedna interpretacja straży gminnej jest teraz jasna - to skrzyżowanie.
@Bob - znak skrzyżowania równorzędnego nie jest wymagany. Widziałeś gdzieś taki znak na Kirasjerów, Kaperskiej i wszystkich bocznych? Wszystkie skrzyżowania na tych ulicach są równorzędne. Po prostu jeśli żadna z ulic nie ma znaku ustąp pierwszeństwa, to automatycznie skrzyżowanie jest równorzędne.


--
Pozdrawiam,
Bartek
Powrót do góry
Bob
28 paź 2014 : 19:17
Zarejestrowany #560
Dołączył: 03 lut 2012 : 07:36
postów: 37
Ja wiem, że znak nie jest wymagany tylko nie uznaję tego skrzyżowania w takiej formie. Dalej się upieram, że mieszkańcy DS włączają się do ruchu...
Powrót do góry
bartekch
28 paź 2014 : 19:26
Zarejestrowany #299
Dołączył: 25 kwi 2010 : 11:23
postów: 19
Bob - ja tam przekonywał na siłę nie będę, chcesz ze swojego ubezpieczenia remontować komuś samochód, twoja sprawa. Niestety jak dojdzie do stłuczki wystarczy wyciągnąć wydruk opinii straży gminnej, że to jednak jest skrzyżowanie i temat wygrany.
Tak czy siak, polecam tam uważać niezależnie z której strony się nadjeżdża.


--
Pozdrawiam,
Bartek
Powrót do góry
rnowacki
29 paź 2014 : 09:06

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
bartekch - ale odwracajac sytuacje - jadac z os. cynamonowego to auta z ds powinny ustapić

BTW - auta wyjeżdżające z DS włączają się do ruchu wjeżdżając na skrzyżowanie, na którym powinny ustąpić pierwszeństwa - zauważ, że rozległe i nietypowe to skrzyżowanie !!! I tak jak napisałem - auta z DS wjeżdżając na skrzyżowanie właśnie włączają się do ruchu (wjaz z osiedla) i właśnie dlatego muszą ustąpić !!!


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
bartekch
29 paź 2014 : 10:57
Zarejestrowany #299
Dołączył: 25 kwi 2010 : 11:23
postów: 19
rnowacki napisał(a) ...

bartekch - ale odwracajac sytuacje - jadac z os. cynamonowego to auta z ds powinny ustapić


No to jest oczywiste. Tak się też dotychczas działo. Zmiana następuje dla jadących w stronę Cynamonowego. Straż Giminna (trochę na wniosek osób z tego forum), wydała jasne oświadczenie, że jest tam skrzyżowanie, więc pierszeństwo mają osoby po prawej - osby jadące Korzenną, przez co również wyjeżdżający z DS.

napisał(a) ...

BTW - auta wyjeżdżające z DS włączają się do ruchu wjeżdżając na skrzyżowanie, na którym powinny ustąpić pierwszeństwa - zauważ, że rozległe i nietypowe to skrzyżowanie !!! I tak jak napisałem - auta z DS wjeżdżając na skrzyżowanie właśnie włączają się do ruchu (wjaz z osiedla) i właśnie dlatego muszą ustąpić !!!


Ale wyjeżdząjący z DS nie włączają się na to skrzyżowanie!! Włączają się do ulicy Korzennej prowadzącej za Małpkę, a do rzeczonego skrzyżowania Korzenna/Bukszpanowa dojeżdżają już jako w ciągu Korzennej.
Jeśli na siłę chcesz się upierać przy swoim, powiedz mi jak dojeżdząjąc do skrzyżowania, jadąć w stronę Cynamonowego, będziesz oceniał czy samochód po prawej wyjechał z DS (i nie chcesz go puścić) czy może jednak przyjechał Korzenną z za Małpki i puścić go musisz?



[ Edytowany 29 paź 2014 : 10:58 ]

--
Pozdrawiam,
Bartek
Powrót do góry
ivonn
31 paź 2014 : 18:19

Zarejestrowany #597
Dołączył: 22 maj 2012 : 16:26
postów: 30
Wiecie co? Ja proponuje w nadchodzących wyborach "nagrodzić" obecne władzę za takie rozplanowanie przestrzenne ulic w tej części Bezrzecza. To jest jakiś galimatias. Przecież to nowe osiedla i nie można było porobić skrzyżowania o kątach prostych? Co innego jakieś stare dzielnice w centrum miasta. Ale tu? Chyba, że ten podział był zrobiony już dawno temu? Wtedy zwracam honor. Szukajcie przyczyn takiego a nie innego stanu rzeczy. To też tyczy się tego idiotycznego zagrodzenia wjazdu na ulicę Cynamonową od Parkowej, co znakomicie utrudnia dotarcie wielu mieszkańcom do domów. I jeszcze przy okazji, może "out of topic" ale kto stawia drewniane place zabaw przed zimą (przy SP Bezrzecze)? Po to żeby niszczały pół roku? No ale przecież nadchodzą wybory. Zastanówcie się kogo wybieracie, bo staż gminna podlega tez wójtowi, a więc...?

Powrót do góry
kacper
03 lis 2014 : 09:32
Zarejestrowany #306
Dołączył: 02 maj 2010 : 17:32
postów: 23
Drewniane Place zabaw były stawiane z funduszy unijnych. Był nabór wniosków, to gmina złożyła i dostała kasę (nie tylko w Bezrzeczu). Lepiej niech plac poczeka do wiosny, niż aby go nie było wcale. Trzeba brać kasę kiedy dają, a nie czekać na ładną pogodę. Co do samej władzy rządzącej to faktycznie coś trzeba zmienić (tylko nie ma kontrkandydatów) bo Bezrzecze jest dyskryminowane wobec innych miejscowości.
Powrót do góry
rnowacki
03 lis 2014 : 14:28

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
Co do skrzyzowania to wcale sie nie upieram....
Myske ze zasada ograniczonego zaufania swietnie sie tu sprawdza....i tak podchodze do oceny sytuacji zawsze. Ale kiedy widze ze ewidentnie auto wyjezdza z doliny slonca.....nie mam watpliwosci kto ma pierszenstwo .... Gdyz wjezdzajac na skrzyzowanie wlacza sie do ruchu..... Kiedy na nim stoi i czeka sytuacja jest prosta.... Kiedy jedzie zza maplki to zawsze ma po prawej niedostateczna widocznosc z powodu stojacych samochodow i zakretu tak wiec powinien sie zatrzymac a wtedy kiedy nie ma sie pewnosci to stosuje sie w/w zasade ograniczonego zaufania.

Tak czy tak powinno sie oznaczyc jadno to skrzyzowanie i drogi poboczne (znaki ustap pierwszenstwa, droga z pierszenstwem i ewidentnie zakaz zatrzymywania sie i postoju) gdyz jak widac mozliwosci interpretacji jest tu mnustwo.


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
rnowacki
03 lis 2014 : 14:30

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
Przepraszam za bleby ale komorka mi szaleje ze slownikiem


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
pal2mal
04 lis 2014 : 05:04
Zarejestrowany #3230
Dołączył: 05 wrz 2014 : 02:47
postów: 7
Czy mam rozumieć, że wzdłuż drogi każda bramka wyjazdowa z posesji to skrzyżowanie i każdy wyjeżdzający z garażu lub podjazdu ma pierwszeństwo bo jest z prawej. Czy dotyczy to tylko tych co odrobinkę w głąb cofnęli bramkę bo im tak pasowało?
Powrót do góry
rnowacki
04 lis 2014 : 06:58

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
pal2mal : nie, ponieważ wg przepisów skrzyżowanie to przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;
(Kodeks drogowy - przepisy ogólne - art.2 pkt. 14)

Tak więc wyjazd z posesji nie tworzy skrzyżowania i wyjeżdżając z niej musisz ustąpić pierwszeństwa, ponieważ włączasz się do ruchu.

Inaczej jest na skrzyżowaniu korzennej i bukszpanowej (korzenna prowadzi zza małpki w kierunku oś. cynamonowego) - łączą się tu 2 drogi korzenna i bukszpanowa tworząc skrzyżowanie !!! dlatego włączający się do ruchu z DS muszą ustąpić pierwszeństwa na skrzyżowaniu !!! (jest ono niefortunnie umiejscowione i włącza się w nie wyjazd z osiedla - co budzi kontrowersje).


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
pal2mal
05 lis 2014 : 04:45
Zarejestrowany #3230
Dołączył: 05 wrz 2014 : 02:47
postów: 7
".......skrzyżowanie to przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię".
Czy to znaczy, że dojeżdżający z Doliny Słońca do skrętu w tzw. kule do "Zaściankowej" nie są na skrzyżowaniu i tzn. nie są po prawej stronie w stosunku od nadjeżdżających z góry tylko włączają się do ruchu? Bukszpanowa jest wyraźnie poniżej skrzyżowania.
Powrót do góry
rnowacki
05 lis 2014 : 11:58

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
pal2mal - wyczuwam bicie piany

bukszpanowa tworzy z przedłużeniem zaściankowej ewidentne skrzyżowanie równorzędne !!! Tak więc działa tu zasada prawej reki !!!

Wiesz - ja myślę, że ustawodawcy chodziło bardziej o ułożenie dróg w stosunku do siebie, a nie u ukształtowanie terenu !!!

[ Edytowany 05 lis 2014 : 12:00 ]


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
uszatka
05 lis 2014 : 12:59
Zarejestrowany #584
Dołączył: 12 kwi 2012 : 14:36
postów: 4
Ja codziennie skręcam z Tymiankowej w Parkową i jeszcze nie uświadczyłam sytuacji, żeby mi ktoś ustąpił pierwszeństwa mając mnie po prawej. Co najwyżej jeszcze się pieni zza szyby jak wyjadę pierwsza.. Dodatkowo tam wciąż stoją auta przy budowie domu rodzinnego i jest właściwie jeden pas ruchu na Parkowej wolny.
Powrót do góry
rnowacki
06 lis 2014 : 07:00

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
uszatka: temat prosty - niech ktoś zasadzi ci w auto - zapłaci i się nauczy (tylko auta szkoda).



"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
rnowacki
06 lis 2014 : 07:08

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
Czytaliście dzisiejszy artykuł?

http://www.bezrzecze24.pl/news.php?extend.1868.2





Parodię sobie Pan komendant uprawia.....

Art. 130a. Usunięcie pojazdu z drogi na koszt właściciela:
1. Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku:
1) pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu;

Czy ten nissan nie jest zaparkowany w miejscu gdzie jest to zabronione (Art. 49.Kodeksu drogowego pkt 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
ppkt.1 na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania;),

czy nie utrudnia ruchu (przezroczysty nie jest - ogranicza widoczność na skrzyżowaniu - czyt. utrudnia ruch) -

a Pan komendant twierdzi że nie ma przesłanek do odholowania?


Poza tym - co to za pozostawianie przepisów do interpretacji ludziom - od tego jest straż gminna aby reagować zgodnie z przepisami, a nie wymigiwać się za każdym razem.

BTW w odległości 10 metrów od skrzyżowania parkowany jest nie tylko nissan !!! co z pozostałymi autami? stoją prawidłowo?

Chyba napisze do UWAGI i Emila łowcy fotoradarów !!!


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
Idź do strony       >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System