Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Zielone światło dla zachodniej obwodnicy Szczecina


Zielone światło dla zachodniej obwodnicy Szczecina

W czwartek, 6 kwietnia Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego uzyskał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla realizacji przedsięwzięcia "Zachodnie Drogowe Obejście Miasta Szczecina".


Wydana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie decyzja jest ostatnim elementem opracowania "Studium wykonalności Zachodniego Drogowego obejścia Miasta Szczecina", które zostało wykonane na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przy współfinansowaniu Gminy Miasto Szczecin, Gminy Goleniów, Gminy Police i Powiatu Polickiego.

"Mamy zielone światło dla Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina. Ogromnie się cieszę, bo nasza determinacja okazała się tutaj kluczowa. Przecież całą procedurę przeszliśmy pozytywnie po raz drugi. Realizację drogi przekazuję niezwłocznie do GDDKiA, bo zgodnie z decyzją z 13 października 2015 r. podjętą przez ówczesną premier Ewę Kopacz, obejście zostało wpisane do sieci autostrad i dróg ekspresowych" - powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. "To inwestycja ważna tak dla obszaru metropolitalnego jak i dla całego regionu. Dla mieszkańców i przedsiębiorców. Zrobiliśmy to ramię w ramię z samorządami, które wiedzą jaki potencjał rozwojowy może uruchomić ta trasa" - dodał marszałek Geblewicz.

Reklamy Google:


Wydana w dniu 6 kwietnia decyzja, z chwilą gdy stanie się ostateczna, zostanie przeniesiona na przyszłego inwestora tj. Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (w dniu 13 października 2015 r. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie zaliczające Zachodnie Drogowe Obejście Miasta Szczecina do sieci autostrad i dróg ekspresowych), co umożliwi rozpoczęcie działań związanych z procesem inwestycyjnym.

Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina jest planowane jako dwujezdniowa droga ekspresowa o długości ok. 51 km, prowadząca od autostrady A6 w m. Kołbaskowo, przez Police, tunel pod Odrą, do węzła drogowego w m. Goleniów (skrzyżowanie dróg ekspresowych S3/S6). W gminie Dobra znalazłyby się 2 z planowanych 8 węzłów: w pobliżu miejscowości Dobra i Dołuje-Skarbimierzyce.

Realizacja inwestycji spowoduje usprawnienie połączenia z północnych i zachodnich dzielnic Szczecina oraz miejscowości leżących na terenie powiatu polickiego z autostradą A6 i drogą ekspresową S3, przyczyni się również do skrócenia czasu dojazdu nad morze w szczególności w sezonie wzmożonego ruchu turystycznego, kiedy to często dochodzi do drastycznego zmniejszenia płynności ruchu na autostradzie A6 i powstawania zatorów drogowych. Ponadto pozwoli wyeliminować tranzytowy transport materiałów niebezpiecznych (do i z ZCH "Police" S.A.), który obecnie realizowany jest przez centrum miasta Szczecina, a tym samym zminimalizuje występowanie sytuacji kryzysowych powstających podczas awarii w trakcie takich transportów. Budowa Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina przyczyni się także do skrócenia czasu dojazdu do portu lotniczego w Goleniowie oraz wzmocnienia rozwoju portu morskiego w Policach.


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Z Bezrzecza nad morze
o wiele szybciej?


To możliwe. Chodzi tutaj o obwodnicę Szczecina i Polic zwaną też zachodnim drogowym obejściem Szczecina. Marszałek zachodniopomorski podjął decyzję o złożeniu wniosku do ministra transportu o wpisanie obwodnicy do sieci dróg krajowych.

Zachodnie obejście Szczecina!

Bezrzecze to jedna z zachodnich "sypialni" Szczecina, z której już dziś ciężko dostać się do centrum, nie mówiąc o przedostaniu się na drugą stronę Odry. A każdy wyjazd nad morze czy na goleniowskie lotnisko przyprawia nas o zawrót głowy.

wtorek 11 kwietnia 2017 - 05:21:56 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej