Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Koniec ferii zimowych w gminie Dobra


Koniec ferii zimowych
w gminie Dobra
- podsumowanie


Zakończyły się ferie zimowe w naszym województwie. Dzieci po 2 tygodniach odpoczynku wróciły już do szkół. Podczas ferii w klubach, świetlicach i szkołach na terenie gminy Dobra odbywały się półkolonie oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży.


W pierwszym tygodniu półkolonie zorganizowano w szkołach podstawowych w Bezrzeczu i Dobrej. Dla dzieci zaplanowano różne zajęcia sportowe, plastyczne, spacery i wycieczki poznawcze.

W Publicznej Szkole Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej zorganizowano zajęcia sportowe przy muzyce i na boisku sportowym Orlik. Zaproszono też przewodników psów z OSP w Wołczkowie. Dzieci były na wycieczce w remizie strażackiej w Dobrej, gdzie poznały wyposażenie wozu strażackiego i dowiedziały się jakie akcje przeprowadza straż pożarna. Dzieci mogły samodzielnie zrobić masaż serca oraz sztuczne oddychanie na fantomie, spróbować połączyć węże strażackie i przymierzyć strój strażaka. Uczestnicy półkolonii wzięli też udział w tworzeniu pamiętnika oraz szyciu pluszowych maskotek.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu dzieci wykonywały różne prace plastyczne i techniczne, m.in. prasowanki z koralików, kolorowanie szmacianych toreb, kolorowe kwiaty na kuli styropianowej, malowanie farbami po szybach oraz drzewo serc. Jako pierwsi odwiedzili uczniów strażacy z OSP w Wołczkowie z psem tropiącym. We wtorek odbyły się zajęcia z przedstawicielem Narodowego Banku Polskiego. W kolejnym dniu funkcjonariusze Straży Gminnej i Policji przeprowadzili zajęcia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Wykorzystano do tego celu miasteczko ruchu drogowego wypożyczone od Straży Gminnej w Kołbaskowie. Zajęcia te cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dla mniejszych dzieci zaplanowano kolorowanki tematyczne.

Reklamy Google:


W drugim tygodniu ferii zimowych półkolonie odbywały się w szkołach w Dołujach, Mierzynie oraz Rzędzinach.

Dzieci biorące udział w półkoloniach zorganizowanych w PSP im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie miały okazję wziąć udział m.in. w warsztatach z robotyki i programowania, w spotkaniu z funkcjonariuszem policji i straży gminnej oraz w warsztatach zorganizowanych przez przedstawiciela Narodowego Banku Polskiego. Dzieci odwiedziła też przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Dołujach dla dzieci zorganizowano zabawy na świeżym powietrzu, gry zespołowe oraz warsztaty z NBP i robotyki. Były też zajęcia w centrum wspinaczkowym Trango Towers, gdzie dzieci mogły próbować swoich sił we wspinaniu na specjalnej ściance.

Program półkolonii w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzędzinach obejmował zajęcia kulturalno-oświatowe, sportowe, zajęcia komputerowe, warsztaty artystyczne (plastyczne, muzyczne, praktyczno-techniczne), zajęcia społeczno-użyteczne, kulinarne oraz zajęcia z zakresu profilaktyki. Dzieci odwiedzili strażacy z OSP w Dobrej, oraz funkcjonariusze policji i straży gminnej, którzy rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Było też wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Podczas ferii odbywały się też zajęcia dla dzieci i młodzieży w świetlicach wiejskich działających na terenie gminy Dobra. Można było również skorzystać z oferty kulturalnej i sportowej GCKiB w Dobrej. W klubie w Bezrzeczu organizowane były m.in. zajęcia kulinarne, plastyczne i sprawnościowe. W klubie w Dołujach odbywały się zajęcia plastyczne, turnieje planszowe oraz zabawy ruchowe. Dzieci poznały też tajniki poruszania się po lesie oraz przygotowały prawdziwy bal karnawałowy. Dzieci nie nudziły się też w Rzędzinach, gdzie czekały na nie zabawy ruchowo-sprawnościowe, wyjścia plenerowe, warsztaty kulinarne, a także bal kostiumowy z superbohaterami.

W klubie w Skarbimierzycach dzieci miały okazję wykonać mini rzeźby z plasteliny, modeliny i masy solnej, wziąć udział w tworzeniu prawdziwej gazety, a także zmierzyć się ze sobą w turnieju gier planszowych. Klub w Stolcu dla najmłodszych mieszkańców miejscowości zaplanował natomiast wyjazdy do kina Helios na filmy "Fernando" i "Studniówka", do parku trampolinowego oraz do wrotkarni Rolling Wings. Odbył się również turniej w grę FIFA 2018. W klubie w Wąwelnicy zorganizowano m.in. warsztaty plastyczne i artystyczne oraz uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wspólnie stworzyły kodeks "bezpieczeństwo w czasie ferii".

Zajęcia dla dzieci zorganizowały również biblioteki w Mierzynie, Wołczkowie, Dobrej i Dołujach. Ferie w gminie Dobra były doskonałą okazją do lepszego poznania bohaterów z książek dla dzieci i młodzieży.

Źródła: PSP Dobra, PSP Bezrzecze, PSP Mierzyn, PSP Dołuje, PSP Rzędziny, Straż Gminna
UG Dobra, GCKiB

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościPółkolonie w szkole podstawowej w Mierzynie:

Półkolonie w szkole podstawowej w Dołujach:

Półkolonie w szkole podstawowej w Rzędzinach:

Półkolonie w szkole podstawowej w Dobrej:Półkolonie w szkole podstawowej w Bezrzeczu:


środa 31 stycznia 2018 - 05:54:21 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin
chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Integracyjne Przedszkole Poranna Chmurka to placówka położona na granicy Szczecina i Mierzyna. Za cel obraliśmy sobie wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami sensorycznymi. Pielęgnujemy indywidualność i rozwijamy ją. Zapewniamy rodzinną atmosferę, fachową kadrę realizującą program dydaktyczno-wychowawczy i dbającą szczególnie o bezpieczeństwo powierzonych nam dzieci.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej