Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Przebudowa ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu


Przebudowa ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu

Przygotowywana jest przebudowa ulic Górnej i Koralowej w Bezrzeczu. Projekt inwestycji został przygotowany przy ścisłej współpracy Powiatu Polickiego i Gminy Dobra, która udzieliła również wsparcia finansowego na jego opracowanie.


Celem inwestycji jest poprawa stanu nawierzchni drogi powiatowej, poprawa bezpieczeństwa w ruchu samochodowym oraz ujednolicenie standardu technicznego ciągu komunikacyjnego łączącego Bezrzecze z Miastem Szczecin. Początek projektu dowiązany został do opracowania Miasta Szczecin "Modernizacja ul. Modrej i Koralowej".

Inwestycja zakłada przebudowę konstrukcji jezdni o szerokości 5,5 m (na końcowym odcinku 6,0 m), przebudowę i budowę obustronnych chodników, budowę pasów rowerowych na ul. Koralowej oraz budowę mini ronda na skrzyżowaniu z ul. Szkolną.

Zaprojektowano również:
1) Budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do zbiornika retencyjno-infiltrującego (w związku z czym projekt przewiduje również wymianę nawierzchni na odcinku 260 m ul. Miodowej).
2) Pas wyłączenia na skręcie do obiektów handlowych (Biedronka).
3) Budowę pętli autobusowej wraz z miejscami parkingowymi.
4) Odnowienie oznakowanie pionowego i poziomego.

Obecnie Powiat Policki wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie realizacji inwestycji do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach "Budowy lub modernizacji dróg lokalnych".

"Ponieważ inwestycja jest bardzo ważna dla mieszkańców Bezrzecza i Wołczkowa, będziemy wspólnie z powiatem realizować przebudowę ulic Górnej i Koralowej, nawet jeśli nie uda się zdobyć dofinansowania" - zapewnia Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościwtorek 02 października 2018 - 19:13:21 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin
chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Przytulne przedszkole bez barier architektonicznych, zajęcia muzyczno - ruchowe, zabawy w kręgu, jęz. niemiecki i angielski, doświadczenia przyrodnicze, terapia ręki, logopedia, rewalidacja, sensoplastyka, dla chętnych zajęcia na basenie.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej