Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Budowa drogi na ul. Łąkowej w Wołczkowie


Budowa drogi na ul. Łąkowej w Wołczkowie

W połowie października podpisano umowę dotyczącą budowy drogi wraz z infrastrukturą na ul. Łąkowej w Wołczkowie. Obecnie znajdują się tam same lampy. Poprzedni wykonawca drogi nie wywiązał się z warunków umowy i gmina, po wezwaniu do zapłaty kar umownych, wystąpiła z roszczeniem do ubezpieczyciela firmy.


Ulica Łąkowa w Wołczkowie jest obecnie leśną drogą. Znajdują się tam tylko lampy, co budzi zdziwienie wielu mieszkańców. Już dawno byłaby tam droga, jednak poprzedni wykonawca nie wywiązał się ze swoich zobowiązań.

Żeby wyjaśnić obecną sytuację należy cofnąć się do marca 2014 r. Wtedy urząd gminy zlecił wykonanie projektu technicznego dotyczącego ul. Łąkowej - etap I: od ul. Lipowej przez las i ok. 70 m za lasem (droga i oświetlenie). Rok później zlecono wykonanie projektu na II etap budowy ul. Łąkowej (droga) - za lasem do końca ulicy. Do realizacji inwestycji niezbędna była wycinka drzew z pasa drogowego, którą ze względu na okresy ochronne wykonano w marcu 2015 r. W tym samym czasie zlecono wykonanie projektu sieci wodociągowej (z przyłączami). Pozwolenie na budowę uzyskano w czerwcu 2015 r. i w tym samym roku przeprowadzono procedurę przetargową oraz wyłoniono wykonawcę na budowę sieci. Prace zakończono w kwietniu 2016 r.

W 2016 r. przeprowadzono procedurę przetargową na budowę oświetlenia ul. Łąkowej. Prace wykonano w terminie i zakończono w grudniu tego samego roku. W 2017 r. ogłoszono przetarg na budowę pierwszego etapu ul. Łąkowej. Umowę podpisano w maju 2017 r., a termin zakończenia prac ustalono na 31.07.2018 r. Niestety wykonawca prac, pomimo wielokrotnych spotkań i pism ponaglających, nie wywiązywał się z warunków, co doprowadziło do rozwiązania umowy o roboty budowlane z winy wykonawcy. Ze względu na rozpoczęcie prac (wykonanie odcinka wykopu pod drogę) konieczne było przeprowadzenie procedury polegającej na wykonaniu inwentaryzacji i wycenie wykonanych prac. Inwentaryzację zakończono w maju 2018 r. W czerwcu wystosowano wezwanie do zapłaty kar umownych za odstąpienie od umowy z winy wykonawcy. Ze względu na brak wpłaty kar wystąpiono z roszczeniem do ubezpieczyciela wykonawcy.

Ze względu na wniosek mieszkańców o realizację w pierwszej kolejności II etapu budowy drogi, zapadła decyzja o przygotowaniu procedury przetargowej na dwa etapy z realizacją na lata 2018-2019. Przetarg ogłoszono 16 sierpnia, a umowę z nowym wykonawcą, firmą KML Sp. z o.o., podpisano 10 października. Plac budowy przekazano 2 tygodnie później.

Budowa drogi na ul. Łąkowej polegać będzie na przebudowie skrzyżowania z ulicą Lipową, budowie pieszojezdni na odcinku od skrzyżowania w kierunku północnym o długości ok. 500 m i 70 m w kierunku wschodnim o szer. 6 m, zbudowanej z płyt drogowych żelbetowych (150x300cm) oraz kostki brukowej
w części dla pieszych. Kolejny odcinek polega na budowie pieszojezdni o długości ok. 490 m do końca ul. Łąkowej w kierunku wschodnim, wykonanej z
kostki brukowej o szer. 5 m wraz z wykonaniem zjazdów.

Termin zakończenia budowy ustalono na 30 września 2019 r. Inwestycja kosztować będzie nieco ponad 2 mln złotych.

Źródło: UG Dobra


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościsobota 27 października 2018 - 06:15:48 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin
chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Integracyjne Przedszkole Poranna Chmurka to placówka położona na granicy Szczecina i Mierzyna. Za cel obraliśmy sobie wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami sensorycznymi. Pielęgnujemy indywidualność i rozwijamy ją. Zapewniamy rodzinną atmosferę, fachową kadrę realizującą program dydaktyczno-wychowawczy i dbającą szczególnie o bezpieczeństwo powierzonych nam dzieci.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej