Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Ścieżka rowerowa Dobra - Głębokie - porozumienie


Ścieżka rowerowa Dobra - Głębokie - porozumienie

W piątek, 26 października Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Starosta Policki Andrzej Bednarek podpisali porozumienie partnerskie na rzecz realizacji budowy trasy rowerowej łączącej miejscowość Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie. Porozumienie określa wzajemne zobowiązania stron i jest niezbędnym załącznikiem do złożenia wniosku o dofinansowanie.


Przygotowane zostały projekty budowlane dla inwestycji związanej z budową infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej łączącej miejscowość Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie, wraz z promocją rozwiązań alternatywnych wobec transportu indywidualnego. Nowa ścieżka rowerowa rozpocznie się od granicy administracyjnej gminy z miastem Szczecin, następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej gdzie połączy się z nową ścieżką edukacyjną do schroniska. Ścieżka od strony jeziora Głębokiego będzie realizowana przez Gminę Miasto Szczecin, więc ostatecznie powstanie pełny ciąg łączący węzeł przesiadkowy Głębokie z Dobrą. Oznacza to, że na terenie gminy przybędzie ponad 6 km nowej ścieżki rowerowej. W ramach inwestycji planowana jest także przebudowa skrzyżowania ulic Lipowej i Słonecznej w Wołczkowie - powstanie tutaj rondo.

Budowa trasy rowerowej z Dobrej do Głębokiego, na wniosek Gminy Dobra, została zidentyfikowana w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wstępnie do realizacji zadania zaplanowano 10 milionów złotych, przy założeniu dofinansowania w wysokości 67% tj, 6.700.000 zł.
Ze względu na to, że ścieżka rowerowa przebiegać będzie w pasie drogi powiatowej, do uzyskania dofinansowania niezbędne jest zawarcie porozumienia pomiędzy powiatem i gminą.

W piątek, 26 października Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Starosta Policki Andrzej Bednarek podpisali porozumienie partnerskie na rzecz realizacji budowy nowej trasy rowerowej. Porozumienie określa wzajemne zobowiązania stron i jest niezbędnym załącznikiem do złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach regionalnego Programu operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Nowa trasa rowerowa w gminie Dobra powstanie w latach 2019-2020.

W trakcie opracowywania są także projekty ścieżek rowerowych z Buku do Lubieszyna (5 km) i z miejscowości Łęgi do Stolca, wzdłuż granicy (5 km) - tutaj więcej informacji

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościponiedziałek 29 października 2018 - 16:30:01 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin
chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Integracyjne Przedszkole Poranna Chmurka to placówka położona na granicy Szczecina i Mierzyna. Za cel obraliśmy sobie wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami sensorycznymi. Pielęgnujemy indywidualność i rozwijamy ją. Zapewniamy rodzinną atmosferę, fachową kadrę realizującą program dydaktyczno-wychowawczy i dbającą szczególnie o bezpieczeństwo powierzonych nam dzieci.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej