Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Transport niewybuchu przez gminę Dobra


Transport niewybuchu przez gminę Dobra

W niedzielę, 9 grudnia o godz. 9 rozpocznie się usuwanie ćwierćtonowej bomby lotniczej z okresu II wojny światowej, którą znaleziono przy ul. Tanowskiej w Policach. Saperzy powinni zakończyć akcję ok. południa. Następnie niewybuch zostanie przetransportowany na poligon w Drawsku Pomorskim. Trasa będzie przebiegać m.in. przez gminę Dobra.


W środę, 5 grudnia podczas prac ziemnych wykonywanych przy ul. Tanowskiej w Policach przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji odnaleziono 250-kilogramową bombę lotniczą z okresu II wojny światowej. Jej promień rażenia saperzy określili na 1,5 km.

W związku z zaistniałym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi burmistrz Władysław Diakun zarządził ewakuację wszystkich osób przebywających na terenie miasta Police, z wyłączeniem ulic: Piaskowej, Bursztynowej, 26 Kwietnia, 1 Maja, Okulickiego, Roweckiego, Kresowej, Korczaka oraz osiedli Mścięcino i Jasienicy. Ewakuowani zostaną także pacjenci szpitala w Policach. Szacuje się, że ewakuacja będzie dotyczyć ok. 25 tysięcy osób.

Ewakuacja przeprowadzona zostanie w niedzielę, 9 grudnia w godzinach 6:00-9:00. Ok. godz. 9 rozpocznie się usuwanie ćwierćtonowej bomby. Saperzy powinni zakończyć akcję ok. południa. Następnie niewybuch zostanie przetransportowany na poligon w Drawsku Pomorskim, gdzie bomba zostanie zdetonowana. Trasa będzie przebiegać przez gminę Dobra, m.in. przez miejscowości Wołczkowo, Dobra i Dołuje w stronę Kołbaskowa. Powrót mieszkańców do domów nastąpi po przeprowadzeniu akcji, po godz. 12:00 na sygnał służb zarządzania kryzysowego.

Miejsca gromadzenia (przebywania) ludności na czas ewakuacji:
- Szkoła Podstawowa nr 8 , ul. Piaskowa 99,
- Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Tanowska 14 (dawne gimnazjum nr 1),
- Szkoła Podstawowa nr 2 Mścięcino, ul. Cisowa 2.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem infolinii: 91 317 62 72, 986 w godz. 10:00-22:00 w sobotę, oraz od 6:00 do zakończenia akcji w niedzielę. Autobusy komunikacji miejskiej będą kursować na czas ewakuacji od godziny 6:00 do 9:00 na trasie Police Rynek - Mścięcino. Linia autobusowa 107 będzie kursować do pętli Wyszyńskiego Polana, linia autobusowa 103 będzie kursować na trasie Police Rynek - Tanowska 14.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościsobota 08 grudnia 2018 - 12:41:59 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej