Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Antysmogowe drony w gminie Dobra [wideo]


Antysmogowe drony
w gminie Dobra [wideo]


W gminie Dobra przeprowadzono testy antysmogowych dronów. Bezzałogowe statki powietrzne wyposażone w specjalne czujniki mogą sprawdzić czym mieszkańcy palą w piecach. Wystarczy, że dron zrobi nalot nad dymiący komin i zbada jakość powietrza.


Testy przeprowadzone zostały w piątek, 28 grudnia w Dołujach przy udziale Straży Gminnej w Dobrej.

"Na potrzeby badania zanieczyszczeń z kominów powstało konsorcjum dwóch szczecińskich firm związanych z branżą bezzałogowych statków powietrznych. Smart-Electronics dostarcza rozwiązania techniczne wraz z oprogramowaniem do odczytu z czujników w trybie rzeczywistym, a c5studio realizuje bezpośrednie naloty za pomocą dronów i odpowiada za bezpieczeństwo wykonywanych operacji" - wyjaśnia Jakub Śledziowski z firmy c5studio.

"Sensory, w które wyposażyliśmy drony oraz specjalna aplikacja, pozwalają w prosty sposób zwizualizować skład chemiczny palonego materiału oraz szybko wytypować miejsca, w których może być palony niewłaściwy materiał" - mówi Andrzej Atosik z firmy Smart-Electronics.

Wystarczy, że dron zrobi nalot nad dymiący komin i zbada jakość powietrza. W specjalnej aplikacji w czasie rzeczywistym wyświetlane są wyniki badania i strażnik gminny, który widzi odczyty, może od razu podjąć decyzję czy interweniować i rozpocząć kontrolę na terenie danej posesji.

"Straż Gminna w Dobrej praktycznie codziennie otrzymuje zgłoszenia od mieszkańców dotyczące podejrzenia spalania niewłaściwych substancji w piecach" - informuje Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej. "Możliwość wykorzystania dronów do badania powietrza zwiększy nasze możliwości kontrolne, jak i prewencyjne" - dodaje komendant.

Po przeprowadzonych testach Urząd Gminy Dobra rozważy możliwość wykorzystania dronów do kontroli jakości powietrza, w przypadku podejrzenia spalania niewłaściwych materiałów. Mandat za palenie w piecach odpadami wynosi 500 złotych. Sąd w szczególnych przypadkach może nałożyć grzywnę w kwocie nawet 5000 zł.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościTesty antysmogowych dronów w gminie Dobra:


Testy antysmogowych dronów w gminie Dobra:


niedziela 30 grudnia 2018 - 11:48:57 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej