Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wójt Gminy Dobra z absolutorium i wotum zaufania


Wójt Gminy Dobra z absolutorium i wotum zaufania

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera uzyskała wotum zaufania oraz otrzymała absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Na czwartkowej sesji Rady Gminy Dobra wójt przedstawiła też raport o stanie gminy.


Podczas VII sesji Rady Gminy Dobra Wójt Teresa Dera przedstawiła raport o stanie gminy, który obejmował podsumowanie działalności wójta w poprzednim roku. Raport uwzględniał m.in. realizację programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. Gmina Dobra wprowadziła budżet obywatelski w 2016 roku, jako pierwsza gmina wiejska w województwie zachodniopomorskim i trzecia w Polsce.

Po przedstawieniu raportu odbyła się debata, podczas której poruszano poszczególne zagadnienia dotyczące stanu gminy. Na koniec radni bezwzględną większością głosów udzielili Wójt Gminy Dobra wotum zaufania. 13 radnych głosowało za, przeciw było 7, a 1 wstrzymał się od głosu.

W trakcie czwartkowej sesji radni udzieli też Teresie Dera absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. 12 radnych było za udzieleniem absolutorium, 6 przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

Skarbnik Gminy Dobra Jolanta Jankowska poinformowała, że wpływy do budżetu gminy wykonano w 101%, a wydatki zostały zrealizowane na poziomie 98%. Wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej o udzieleniu absolutorium Wójt Gminy Dobra. Wszystkie komisje gminne również pozytywnie zaopiniowały projekt uchwały w tej sprawie.

Gmina Dobra jest jednym z liderów rankingów wśród zachodniopomorskich samorządów. W kwietniu 2019 r. Gmina Dobra zajęła 1. miejsce (w grupie 1548 gmin wiejskich) w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce. Pod uwagę wzięto m.in. dochody własne, nadwyżkę operacyjną i wydatki inwestycyjne. Ranking przygotowała grupa ekspertów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - więcej o rankingu.

W listopadzie 2018 r. Gmina Dobra zajęła 1. miejsce wśród 48 gmin wiejskich województwa zachodniopomorskiego w rankingu finansowym jednostek samorządu terytorialnego. W październiku ubiegłego roku Gmina Dobra zajęła bardzo wysokie 24. miejsce wśród 1555 gmin wiejskich w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów. W listopadzie 2017 r. gmina zajęła 21. miejsce (z 1559 gmin wiejskich) w rankingu Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju. Ranking, uwzględniający wszystkie polskie miasta i gminy, opracowywany był na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS - więcej o rankingu.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościpiątek 28 czerwca 2019 - 09:11:19 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej