Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Dobra 19. gminą wiejską w Polsce


Gmina Dobra 19. gminą wiejską w Polsce

Gmina Dobra została sklasyfikowana na 19. miejscu (na 1538) wśród najlepszych gmin wiejskich o najwyższym poziomie rozwoju, w tegorocznej XVII edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Ranking opracowany na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego powstaje w oparciu o 15 zmiennych wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochronę środowiska.


Ranking Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju opracowywany jest pod przewodnictwem prof. dr hab. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Ma on na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów jako jednostek samorządu terytorialnego oraz promocję rozwoju na bazie opracowanych wzorców.

Ranking, uwzględniający wszystkie polskie miasta i gminy, opracowywany jest na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, procent dochodów własnych w dochodach budżetu gminy, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z wodociągów, kanalizacji i oczyszczalni ścieków.

Gmina Dobra zajęła w rankingu bardzo wysokie 19. miejsce wśród 1538 gmin wiejskich. To jednocześnie drugi wynik w województwie zachodniopomorskim. Sąsiednia gmina Kołbaskowo zajęła 12. miejsce. W rankingu gmin miejsko-wiejskich Police uplasowały się na 64. miejscu, a Nowe Warpno na 492. W rankingu miast na prawach powiatu Szczecin zajął 20. pozycję.

Pierwsze 3 miejsca w rankingu gmin wiejskich zajęły: Kleszczów (Łódzkie), Kobierzyce (Dolnośląskie) i Tarnowo Podgórne (Wielkopolskie).

Źródło: samorzad.pap.pl
wtorek 15 grudnia 2020 - 08:59:35 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej