Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Przedszkole Montessori Magnolia w Bezrzeczu!


Przedszkole Montessori
Magnolia w Bezrzeczu!


Zespół Przedszkola Montessori Magnolia tworzą młode, kreatywne osoby, z wykształceniem pedagogicznym, których myślenie, doświadczenie i podejmowane działania skierowane są na dobro dziecka. Przedszkole pracuje w oparciu o pedagogikę Marii Montessori. Tutaj każde dziecko jest wyjątkowe i stawiane w centrum, otoczone szacunkiem i miłością. Misją przedszkola jest przygotowanie dziecka do życia, stwarzając mu jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju, przez aktywne zdobywanie wiedzy i umiejętności.


W przedszkolu Montessori aktywność i dynamizm pracy dzieci, łączy się z ciszą i skupieniem. Dzieci mają czas na samodzielne odkrycia. To miejsce gdzie dzieciństwo jest czasem spokojnego wzrastania i podążania za wewnętrznym głosem natury, który nieodparcie popycha je do działania. Podążamy za dzieckiem w kierunku jego zainteresowań, za tym co rozbudza jego ciekawość, sprawia mu satysfakcję i tym samym wspiera jego rozwój. Każde dziecko, z natury, chce ciągle uczyć się i wzrastać do granic swoich możliwości, podczas pierwszych sześciu lat czyni to naśladując tych, którzy żyją wokół niego. Wszystkie czynności, które podejmuje samodzielnie rozwijają go na różnych płaszczyznach i dają głęboką radość zachęcając jednocześnie do podejmowania kolejnych działań. Nauka sprawia mu ogromną satysfakcję, uczy się z lekkością i łatwością. Aby wspierać tę potrzebę ciągłego rozwoju, przedszkole Montessori przygotowuje otoczenie zarówno fizycznie jak i społecznie, zapewniając narzędzia, za pomocą których dziecko będzie mogło pracować tworząc własną osobowość. I chociaż faktem jest odkrycie Montessori, że dziecko łatwo i przyjemnie uczy się pisać i czytać między trzecim a szóstym rokiem życia to chyba największym osiągnięciem tej metody jest budowanie silnej, kreatywnej i niezależnej osobowości.

Metoda Montessori buduje silną i kreatywną osobowość. Dzieci nieśmiałe - pozyskują wiarę we własne siły, poczucie pewności siebie. Natomiast dzieci nadpobudliwe - stają się spokojne, pogodne i twórcze.

„Dziecko, któremu poświęcono więcej uwagi i opieki, wyrasta na osobę śmielszą, bardziej zrównoważoną i energiczną” - Maria Montessori

Reklama:W Przedszkolu, zgodnie z założeniami Pedagogiki Montessori dzieci łączone są w mieszane rocznikowo grupy. Grupa prowadzona jest przez nauczyciela - wychowawcę, specjalizującego się w pedagogice Marii Montessori. Na jednego nauczyciela przypada do 12 dzieci. Nad całością kształcenia czuwa dyrektor dydaktyczny oraz w sytuacjach trudnych wychowawczo wspiera psycholog. Część zajęć prowadzona jest przez nauczycieli dochodzących, instruktorów i specjalistów.

Podstawową formą pracy jest praca własna dziecka, podczas której ma ono możliwość pracy z materiałem Montessori oraz aktywności plastycznej, realizując swój własny, niepowtarzalny plan rozwoju. Dzięki specjalnie opracowanemu programowi przedszkola, zapewniamy w rozszerzonym stopniu realizację obowiązującej podstawy programowej. Pracę indywidualną uzupełniają różnorodne zajęcia grupowe.

Charakterystyczne dla Metody Montessori są:
- lekcje ciszy
- lekcje gracji
- ćwiczenia ruchu
- spotkania w kręgu

Oferujemy Państwu:
- grupę przedszkolną, dzieci od 2,5-5 lat
- grupę adaptacyjną, dzieci od 1,5-3 lat
- zajęcia terapeutyczne i ogólnorozwojowe, dzieci od 3-12 lat (grupowe oraz indywidualne)
- zajęcia z elementami Integracji Sensorycznej

Zapewniamy:
- indywidualny program kształcenia dla każdego dziecka
- starannie przygotowane środowisko edukacyjne, wyposażone w oryginalne pomoce Montessori
- unikatowo przygotowane zajęcia, które umożliwiają wszechstronny rozwój dziecka
- kształcenie poprzez doświadczenie, które leży u podstaw rozwoju małego dziecka
- uczymy umiejętności koncentracji, która jest kluczem do naszej inteligencji, ułatwia zapamiętywanie i uczenie się
- zajęcia umuzykalniające, kształtujące słuch i wrażliwość muzyczną dziecka
- zajęcia językowe
- zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej
- zajęcia twórcze, plastyczne rozwijające kreatywność dziecka

„Najważniejszy okres w życiu to nie czas studiów uniwersyteckich, ale pierwszy okres, od urodzenia do szóstego roku życia” - Maria Montessori

Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie zabawy, z wykorzystaniem ruchu, który leży u podstaw natury dziecka, dzięki czemu wyzwala się spontaniczna radość, rozwija twórcze myślenie, dzieci uczą się samodzielności i relacji z rówieśnikami. Przedszkole Montessori "Magnolia" serdecznie zaprasza osoby, które chciałyby kształcić swoje dzieci według zasad pedagogiki Marii Montessori. W naszym Centrum pracujemy pełną metodą Montessori w oparciu o najwyższe standardy wytyczone przez Polski Instytut Montessori. Metoda ta cieszy się ogromną popularnością na całym świecie - uwzględnia całościowy rozwój dziecka. W naszym przedszkolu zarówno zajęcia intelektualne, muzyczne czy ruchowe odbywają się w oparciu o tę metodę.

Promocja: zgłaszając dziecko do 31 lipca nie płacisz wpisowego! Jeżeli nasza koncepcja wychowania dziecka jest bliska Państwa wartościom wychowawczym zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą na stronie: www.montessori-magnolia.pl

magnolia
Wizytówka firmy:

Magnolia - Centrum Edukacji Montessori
ul. Zaściankowa 46, 71-230 Szczecin
Telefon: +48 500 287 353
e-mail: przedszkole@montessori-magnolia.pl
www.montessori-magnolia.pl

Opis:
Zespół Przedszkola Montessori Magnolia tworzą młode, kreatywne osoby, z wykształceniem pedagogicznym, których myślenie, doświadczenie i podejmowane działania skierowane są na dobro dziecka. Przedszkole pracuje w oparciu o pedagogikę Marii Montessori. Tutaj każde dziecko jest wyjątkowe i stawiane w centrum, otoczone szacunkiem i miłością. Misją przedszkola jest przygotowanie dziecka do życia, stwarzając mu jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju, przez aktywne zdobywanie wiedzy i umiejętności.


czwartek 16 czerwca 2011 - 05:41:43 | Komentarze wyłączone
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
OFERTA PRACY
Hipermarket b1 w Szczecinie poszukuje osób na stanowisko Pracownik Hali oraz na stanowisko Kasjer. Oferujemy UMOWĘ O PRACĘ oraz BOGATY PAKIET BENEFITÓW. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: schiever@simaconsulting.pl

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej o 60% w stosunku do ceny oszacowania) do sprzedaży dwie niezabudowane działki rolne położone w Łęgach (gmina Dobra koło Szczecina) o pow.: 1,0666 ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 888 088 222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej
reklama
przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej