WiadomośćRuszają prace przy „Sercu Bezrzecza”
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 13 stycznia 2018 - 10:47:43


Ruszają prace przy
„Sercu Bezrzecza”


W środę, 10 stycznia przekazany został wykonawcy teren budowy „Serca Bezrzecza” – terenu rekreacyjnego finansowanego ze środków budżetu obywatelskiego. W ramach inwestycji na terenie przy ul. Górnej w Bezrzeczu powstanie m.in. nowe boisko wielofunkcyjne, plac zabaw oraz siłownia pod chmurką.


„Stworzenie serca Bezrzecza” było jednym z projektów pierwszej edycji budżetu obywatelskiego Gminy Dobra. Inwestycji, która uzyskując 165 głosów, zdobyła drugie miejsce w głosowaniu, nie udało się jednak wykonać w roku 2017. Stało się tak w związku z koniecznością realizacji robót budowlanych na podstawie pozwolenia na budowę a nie jak pierwotnie planowano - zgłoszenia robót budowlanych. Konieczne było uzyskanie decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego, co znacznie wydłużyło proces przygotowania dokumentacji projektowej.

Reklamy Google:


Inwestycja ostatecznie rusza jednak teraz i powinna zostać zakończona do 31 maja br. Pierwsze mecze na nowym boisku powinny więc odbyć się jeszcze przed wakacjami. Zadba o to wykonawca prac – szczecińska firma P.B.GLOBAL. Wartość inwestycji wynosi nieco ponad 350 tysięcy złotych.

W ramach projektu powstanie nowe boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, przebudowany zostanie plac zabaw i siłownia pod chmurką, a cały teren zostanie wyrównany. Będzie to pierwszy etap prac. Kolejnym będzie budowa pumptrucku, czyli rowerowego placu zabaw. Projekt ten zwyciężył w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościRuszają prace przy „Sercu Bezrzecza”:Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://www.bezrzecze24.pl/news.php?extend.2985 )