WiadomośćSkwer Misia Wojtka na szczecińskim Krzekowie
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek 22 stycznia 2018 - 13:52:54


Skwer Misia Wojtka na szczecińskim Krzekowie


Rada Osiedla Krzekowo-Bezrzecze czyni starania, aby na terenie w okolicy piekarni na Krzekowie powstał pierwszy w Szczecinie skwer militarno-edukacyjny upamiętniający misia Wojtka. W planach jest m.in. budowa zjeżdżalni, ściany wspinaczkowej i… gigantycznego pluszowego misia.


Według planów skwer militarno-edukacyjny im. Misia Wojtka ma powstać na działce 16/11 przy skrzyżowaniu ul. Misia Wojtka i Żyznej. To od lat niezagospodarowany teren należący do miasta.

Na terenie obiektu miałyby powstać kryte zjeżdżalnie, trampoliny, drewniana ściana wspinaczkowa z linami i uchwyty w kształcie niedźwiedzich łap. Planowane są też drewniane siedziska, murki z kamieni, gigantyczny pluszowy miś, a także miejsce na rzeźbę misia Wojtka.

Reklamy Google:


Do powstania skweru jeszcze jednak dość daleka droga. W ostatnich dniach grudnia, Rada Osiedla Krzekowo-Bezrzecze opublikowała koncepcję zagospodarowania terenu znajdującego się za piekarnią na Krzekowie. Powstanie dokumentu sfinansowanego z budżetu inwestycyjnego RO, zlecił Zakład Usług Komunalnych. Autorką koncepcji jest Joanna Majewska z firmy projektowej KRAJOBRAZ z Gdańska.

Wojtek to niedźwiedź brunatny adoptowany w czasie II wojny światowej przez żołnierzy Wojska Polskiego. Miś brał udział m.in. w bitwie pod Monte Cassino i dosłużył się stopnia kaprala.

Źródło: Rada Osiedla Krzekowo-Bezrzecze

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Skwer Misia Wojtka na osiedlu Krzekowo-Bezrzecze

Przy skrzyżowaniu ulicy Żołnierskiej i Żyznej na osiedlu Krzekowo-Bezrzecze, straszy zaniedbany teren należący do Gminy Miasto Szczecin. Rada Osiedla Krzekowo-Bezrzecze podczas wiosennej wizji lokalnej z udziałem radnych, Straży Miejskiej i mieszkańców zdecydowała o zagospodarowaniu nieużytku. W tym miejscu ma powstać pierwszy w Polsce militarny plac zabaw dla dzieci im. Misia Wojtka.Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://www.bezrzecze24.pl/news.php?extend.2991 )