WiadomośćRadni wytypują drogi do utwardzenia w gminie Dobra
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 20 kwietnia 2018 - 07:18:52


Radni wytypują drogi do utwardzenia w gminie Dobra


W sobotę radni będą wizytowali drogi w gminie Dobra. Sprawdzana będzie jakość nawierzchni i dojazd do posesji. Następnie wytypowane zostaną ulice, które w tym roku będą utwardzone z użyciem betonowych płyt drogowych.


W sobotę, 21 kwietnia odbędzie się wspólne posiedzenie stałych komisji Rady Gminy Dobra. Radni udadzą się na objazd gminnych dróg. Celem jest ocena stanu nawierzchni oraz wytypowanie ulic do utwardzenia płytami drogowymi w 2018 roku.

Reklamy Google:


Gmina Dobra zarezerwowała w tegorocznym budżecie prawie 15 mln zł na infrastrukturę drogową, milion na utwardzenie ulic płytami drogowymi, 640 tys. na bieżące remonty i 440 tys. zł na melioracje - łącznie ponad 17 mln złotych. To największa część wydatków inwestycyjnych - ok. 38% z ponad 43 mln zł budżetu inwestycyjnego. Na drugim miejscu są wydatki na infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną, na które zarezerwowano ok. 33% środków.

Podczas marcowej sesji radni zdecydowali, żeby przeznaczyć jeszcze dodatkowe kilkaset tysięcy złotych na modernizację dróg płytami betonowymi.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://www.bezrzecze24.pl/news.php?extend.3019 )