WiadomośćTransgraniczna Rada Seniorów - nabór do projektu
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa 26 września 2018 - 06:03:28


Transgraniczna Rada Seniorów - nabór do projektu

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller zapraszają osoby w wieku 50 lat i więcej do udziału w projekcie Transgraniczna Rada Seniorów. W ramach projektu odbywać się będą spotkania integracyjne, warsztaty oraz kursy językowe - niemieckiego dla polskich uczestników i polskiego dla niemieckich seniorów. Rekrutacja potrwa do 28 września, a zajęcia rozpoczną się już 6 października.


Transgraniczna Rada Seniorów rozpocznie się 6 października 2018 r. i potrwa do 6 kwietnia 2019 r. W ramach projektu zaplanowane są:

- warsztaty integracyjne dla seniorów,
- kurs języka niemieckiego (dla polskich uczestników,)
- kurs języka polskiego (dla niemieckich uczestników),
- spotkania partnerów - polsko-niemieckie konwersacje,
- warsztaty aktywizacji społecznej seniorów,
- Transgraniczny Dzień Seniora - spotkanie integracyjne, zabawa taneczna,
- powołanie Transgranicznej Rady Seniorów.

Wszystkie warsztaty i kursy będą prowadzone w klubach i świetlicach po obu stronach granicy. Szczegółowy harmonogram oraz miejsca realizacji zajęć zostaną podane po zakończeniu rekrutacji, ponieważ organizatorzy chcieliby dostosować miejsce i czas zajęć do potrzeb uczestników.

Transgraniczny Dzień Seniora zostanie zorganizowany 12 października o godzinie 18:00 w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej przy ul. Spełnionych Marzeń 3.

Każdy uczestnik projektu skorzysta z 5-godzinnych warsztatów integracyjnych, 30 godzin zajęć językowych, 18 godzin konwersacji językowych, 18 godzin warsztatów aktywizacji społecznej seniorów oraz weźmie udział w Transgranicznym Dniu Seniora. Możliwy jest udział we wszystkich rodzajach wsparcia lub w tylko w warsztatach i kursach albo w Transgranicznym Dniu Seniora. Odpowiednią opcję należy zaznaczyć na formularzu rekrutacyjnym, który jest dostępny na stronie: www.dobraszczecinska.pl oraz w Urzędzie Gminy w Dobrej, ul. Szczecińska 16 a i Urzędzie Gminy w Wołczkowie, ul. Lipowa 51.

Zapraszam do pobierania formularza zgłoszeniowego, który można dostarczyć do Urzędu Gminy Dobra w Wołczkowie lub Dobrej, albo przesłać skan dokumentu na adres: projektyue@dobraszczecinska.pl w terminie do 28 września 2018 r.

Pobierz formularz rekrutacyjny

Uczestnicy otrzymają wszystkie niezbędne materiały oraz (w przypadku warsztatów integracyjnych, aktywizacji społecznej i Transgranicznego Dnia Seniora) skorzystają z cateringu. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu Izabela Dryjańska, tel.: 91 311 36 18, e-mail: projektyue@dobraszczecinska.pl

"Serdecznie zapraszamy do udziału w Transgranicznej Radzie Seniorów" - polecają i zachęcają do rekrutacji Wójt Gminy Dobra Teresa Dera i Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller.

Projekt FMP-0208-18 Transgraniczna Rada Seniorów jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Źródło: UG Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościTransgraniczna Rada Seniorów - plakat:
Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://www.bezrzecze24.pl/news.php?extend.3059 )