WiadomośćUczniowie z Bezrzecza zebrali 1280 kg karmy
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 29 września 2018 - 08:18:36


Uczniowie z Bezrzecza zebrali 1280 kg karmy


Uczniowie ze szkoły podstawowej w Bezrzeczu zorganizowali akcję charytatywną dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Dobrej. Podczas akcji, która odbyła się z okazji 5 jubileuszu Dnia Psiaka i Kociaka, uczniowie zebrali łącznie 1280 kg karmy.


"Kochani, szybka akcja! Samorząd ogłasza zbiórkę żywności na jubileuszowe piąte obchody Dnia Psiaka i Kociaka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej" - kartki o takiej treści pojawiły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu.

Każda klasa miała przydzielony karton, do którego można było wrzucać karmę. Klasa, która uzbiera najwięcej karmy, otrzyma nagrodę. Zbiórka trwała do piątku, 28 września.

Wynik akcji zaskoczył chyba wszystkich. Dzięki uczniom udało się zebrać aż 1280 kg karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska.

"Jest to niesamowity wynik i ja jako opiekun samorządu nie spodziewałam się takiej sumy" - mówi Paulina Bednarek ze szkoły w Bezrzeczu.

Zebrana karma trafiła już do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

"W imieniu naszych zwierzaków bardzo chciałam podziękować uczniom z Bezrzecza za zorganizowanie tej wspaniałej akcji. To niesamowite, jak dużo osób chciało pomóc naszemu schronisku. Jeszcze raz bardzo dziękujemy" - mówi dyrektor schroniska Katarzyna Hermanowicz.

Przypominamy, że już w niedzielę o godz. 13:00 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej odbędzie się 5. Dzień Psiaka i Kociaka, na który serdecznie zapraszamy - zobacz program festynu.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościUczniowie z Bezrzecza zebrali karmę dla zwierząt ze schorniska:

Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://www.bezrzecze24.pl/news.php?extend.3067 )