WiadomośćBądźmy EKO! (czytaj więcej ...)
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 12 lutego 2010 - 13:59:28


Bądźmy EKO!

Rolnictwo ekologiczne to coraz częściej spotykana alternatywa dla rolnictwa tradycyjnego. Najważniejszym jego celem jest szeroko pojęta dbałość o przyrodę - wytwarzanie zdrowej żywności, dbanie o czystą glebę i - a może przede wszystkim - humanitarne traktowanie zwierząt.


My także mamy w pobliżu takie gospodarstwa - obydwa w pobliskim Wołczkowie - „Gospodarstwo ekologiczne Magdy”, którego właścicielką jest p. Magdalena Goc- Zięciak oraz gospodarstwo ekologiczne „Kozi Gródek”, prowadzone przez p. Lidię Ordysińską.

Są to 2 z 5 tzw. Demonstracyjnych Gospodarstw Ekologicznych w województwie zachodniopomorskim. W całej Polsce takich gospodarstw
jest tylko 95! Tworzona sieć demonstracyjnych gospodarstw ekologicznych służyć ma przedsięwzięciom związanym z praktycznym szkoleniem doradców i rolników. To jedno z wielu działań Centrum Doradztwa Rolniczego, które zajmuje się koordynacją działalności doradczej w zakresie rolnictwa ekologicznego, w tym promocją i wspieraniem tego rolnictwa.
więcej o Centrum Doradztwa Rolniczego ...Gospodarstwo ekologiczne Magdy

„Gospodarstwo ekologiczne Magdy” zajmuje się głównie produkcją jaj kurzych. Obecnie gospodarstwo zamieszkuje ok. tysiąca kur niosek. Dodatkowo można tam kupić warzywa takie jak: marchew, pietruszka, ziemniaki, buraczki, seler, por czy fasola; w sezonie także tzw. owoce miękkie (m.in. pyszne truskawki- polecamy!!).
Wspomniane już jaja pochodzą od tzw. „szczęśliwych kurek”. Są to kury karmione wyłącznie naturalną karmą, mające wolny wybieg. Jajka od nich to tzw. „zerówki”- najzdrowsze z dostępnych na rynku.

adres: 72-003 Wołczkowo, ul. Lipowa 23
tel: (091) 3112210, 0502060922
Rok uzyskania certyfikatu zgodności: 2004
Przyjmowanie grup do max. 50 osób.
Gospodarstwo ma możliwość zorganizowania poczęstunku.
Znajomośc języka rosyjskiego i niemieckiego w stopniu podstawowym.


pobierz ulotkę w formacie PDF

Kozi Gródek

„Kozi gródek” to gospodarstwo ekologiczne posiadające ok. 100 dojnych kóz, z mleka których właścicielka, p. Lidia, produkuje wysokiej jakości ekologicznej sery. Jej klientami są w dużej mierze rodzice dzieci uczulonych na mleko krowie, dla których mleko czy ser kozi to możliwość urozmaicenia dość ubogiej diety. Ponadto mleko kozie jest o wiele zdrowsze i lepiej przyswajalne od mleka krowiego (dla porównania- mleko kozie organizm ludzki trawi 6 godzin, mleko krowie…aż 3 doby!!!).

adres: 72-003 Wołczkowo, ul.Zielona 4
tel: (091) 3113197, 0695641013
Rok uzyskania certyfikatu zgodności: 2000
Przyjmowanie grup do max. 45 osób przez cały rok.
Gospodarstwo ma możliwość zorganizowania poczęstunku.
Znajomośc języka rosyjskiego, niemieckiego i francuskiego.

pobierz ulotkę w formacie PDF


Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://www.bezrzecze24.pl/news.php?extend.256 )