Zaloguj się | Rejestracja

Bądźmy EKO! (czytaj więcej ...)


Bądźmy EKO!

Rolnictwo ekologiczne to coraz częściej spotykana alternatywa dla rolnictwa tradycyjnego. Najważniejszym jego celem jest szeroko pojęta dbałość o przyrodę - wytwarzanie zdrowej żywności, dbanie o czystą glebę i - a może przede wszystkim - humanitarne traktowanie zwierząt.


My także mamy w pobliżu takie gospodarstwa - obydwa w pobliskim Wołczkowie - „Gospodarstwo ekologiczne Magdy”, którego właścicielką jest p. Magdalena Goc- Zięciak oraz gospodarstwo ekologiczne „Kozi Gródek”, prowadzone przez p. Lidię Ordysińską.

Są to 2 z 5 tzw. Demonstracyjnych Gospodarstw Ekologicznych w województwie zachodniopomorskim. W całej Polsce takich gospodarstw
jest tylko 95! Tworzona sieć demonstracyjnych gospodarstw ekologicznych służyć ma przedsięwzięciom związanym z praktycznym szkoleniem doradców i rolników. To jedno z wielu działań Centrum Doradztwa Rolniczego, które zajmuje się koordynacją działalności doradczej w zakresie rolnictwa ekologicznego, w tym promocją i wspieraniem tego rolnictwa.Gospodarstwo ekologiczne Magdy

„Gospodarstwo ekologiczne Magdy” zajmuje się głównie produkcją jaj kurzych. Obecnie gospodarstwo zamieszkuje ok. tysiąca kur niosek. Dodatkowo można tam kupić warzywa takie jak: marchew, pietruszka, ziemniaki, buraczki, seler, por czy fasola; w sezonie także tzw. owoce miękkie (m.in. pyszne truskawki- polecamy!!).
Wspomniane już jaja pochodzą od tzw. „szczęśliwych kurek”. Są to kury karmione wyłącznie naturalną karmą, mające wolny wybieg. Jajka od nich to tzw. „zerówki”- najzdrowsze z dostępnych na rynku.

adres: 72-003 Wołczkowo, ul. Lipowa 23
tel: (091) 3112210, 0502060922
Rok uzyskania certyfikatu zgodności: 2004
Przyjmowanie grup do max. 50 osób.
Gospodarstwo ma możliwość zorganizowania poczęstunku.
Znajomośc języka rosyjskiego i niemieckiego w stopniu podstawowym.


pobierz ulotkę w formacie PDF

Kozi Gródek

„Kozi gródek” to gospodarstwo ekologiczne posiadające ok. 100 dojnych kóz, z mleka których właścicielka, p. Lidia, produkuje wysokiej jakości ekologicznej sery. Jej klientami są w dużej mierze rodzice dzieci uczulonych na mleko krowie, dla których mleko czy ser kozi to możliwość urozmaicenia dość ubogiej diety. Ponadto mleko kozie jest o wiele zdrowsze i lepiej przyswajalne od mleka krowiego (dla porównania- mleko kozie organizm ludzki trawi 6 godzin, mleko krowie…aż 3 doby!!!).

adres: 72-003 Wołczkowo, ul.Zielona 4
tel: (091) 3113197, 0695641013
Rok uzyskania certyfikatu zgodności: 2000
Przyjmowanie grup do max. 45 osób przez cały rok.
Gospodarstwo ma możliwość zorganizowania poczęstunku.
Znajomośc języka rosyjskiego, niemieckiego i francuskiego.

pobierz ulotkę w formacie PDF

piątek 12 lutego 2010 - 13:59:28 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej