WiadomośćKoniec ronda - wraca sygnalizacja przy Głębokim
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek 06 czerwca 2019 - 17:52:16


Koniec ronda - wraca sygnalizacja przy Głębokim


W piątek o godz. 21 rozpocznie się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, Miodową, i Kupczyka przy jeziorze Głębokie. Ze skrzyżowania zniknie minirondo, wprowadzone tam na okres jesienno-zimowy i ponownie włączona zostanie sygnalizacja świetlna.


Decyzja o powrocie do stałej organizacji ruchu przy jeziorze Głębokie została podjęta z uwagi na zwiększający się ruch pieszych i rowerzystów w obrębie skrzyżowania. Ma to związek z rozpoczęciem sezonu letniego.

Jednocześnie, aby zwiększyć przepustowość skrzyżowania dla samochodów, w ramach wprowadzanych zmian nastąpi dodatkowa korekta oznakowania poziomego na wlocie ul. Miodowej. Pas ruchu zostanie tam poszerzony tak, aby możliwe było ustawienie pojazdów w dwóch rzędach, odpowiadających dalszemu kierunkowi jazdy - na wprost i w prawo lub w lewo. Dzięki temu pojazdy czekające na wykonanie manewru skrętu w al. Wojska Polskiego nie będą blokować pojazdów zmierzających w stronę ul. Kupczyka i ul. Zegadłowicza. Zmiana ta ma skrócić czas przejazdu od strony ul. Miodowej.

W związku z wprowadzanymi zmianami kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w piątkowy wieczór oraz pierwsze dni po włączeniu sygnalizacji świetlnej. Rejon skrzyżowania będzie na bieżąco monitorowany przez służby.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościOrganizacja ruchu przy jeziorze Głębokie (kliknij i powiększ):
Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://www.bezrzecze24.pl/news.php?extend.3187 )