Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Elektryczne autobusy w gminie Dobra


Elektryczne autobusy w gminie Dobra

Szczeciński tabor komunikacyjny zwiększy się o pięć nowych autobusów niskopodłogowych o napędzie elektrycznym. Pojazdy będą wykorzystywane do obsługi tras na obrzeżach Szczecina oraz gminy Dobra. Zakup autobusów realizowany jest w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).


Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Regionalnego Programu Operacyjnego, wspierającego działania ekologiczne. W poniedziałek, 21 maja zawarto umowę gwarantujące otrzymanie środków na zakup nowych autobusów. Dokumenty podpisali marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

"Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) to nowy mechanizm w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, który ma ułatwiać życie w obszarach metropolitalnych. Został wymyślony do tego, aby te najsilniejsze ośrodki miejskie w całej Europie rozwijały się jeszcze lepiej. A do tego, żeby jeszcze lepiej się rozwijały, potrzebna jest integracja z gminami ościennymi" - mówił podczas konferencji prasowej Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. "Niewątpliwie jednym z wyzwań w obszarach metropolitalnych jest kwestia transportu. Jako Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego podjęliśmy się dużego wyzwania - budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Robimy w zakresie integracji transportowej bardzo dużo, ale nie zapominamy o innych środkach transportu" - wyjaśniał marszałek przed podpisaniem umów.

Reklamy Google:


"Autobusy elektryczne trafią do spółki Klonowica, bo ta operuje na największej liczbie linii w mieście. Zależy nam, by transport był jak najbardziej ekologiczny. Tym zakupem rozpoczynamy erę autobusów elektrycznych" - mówił podczas podpisywania umowy prezydent Szczecina Piotr Krzystek i zapowiedział, że będzie starał się o kolejne środki na ten cel.

Zgodnie z założeniami nowy elektryczny tabor autobusowy będzie wykorzystywany do obsługi tras komunikacji miejskiej na obrzeżach Szczecina oraz gminy Dobra. Wartość całkowita projektu to 15 mln zł, a dofinansowania
5,7 mln zł.

Dzięki wdrożeniu pojazdów elektrycznych uda się ograniczyć koszty eksploatacyjne (mniejsza liczba elementów w konstrukcji autobusu wrażliwych na uszkodzenia), zwłaszcza te w zakresie zaopatrzenia w paliwo. Cenny będzie również aspekt dotyczący podniesienia komfortu podróży, będzie zdecydowanie ciszej.

Autobusy trafią do miejskiej floty na początku 2020 roku.

Źródła: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta Szczecin

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościśroda 23 maja 2018 - 04:22:05 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej