Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Bezpłatne przejazdy dla wszystkich uczniów w gminie


Bezpłatne przejazdy dla wszystkich uczniów w gminie

Wszystko wskazuje na to, że od 1 października również w Gminie Dobra będą obowiązywały bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.


W związku z analogiczną decyzją Rady Miasta Szczecin z dnia 28 sierpnia oraz faktem, że organizatorem transportu w naszej gminie jest Miasto Szczecin, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera przedstawi na wrześniowej sesji projekt uchwały zakładający przystąpienie gminy do projektu nadania uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Jak informowaliśmy tydzień wcześniej, Gmina Dobra planowała przystąpić do projektu nadania uprawnień do bezpłatnych przejazdów uczniom szkół podstawowych zamieszkujących na terenie naszej gminy. Bezpłatne przejazdy miały obowiązywać od 1 października 2018 r. Projekt dotyczył gmin położonych na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, w których organizatorem transportu zbiorowego jest Gmina Miasto Szczecin. Gmina Dobra miała pokryć koszty udzielonych uprawnień do bezpłatnych przejazdów Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Reklamy Google:


Jednak 28 sierpnia szczecińscy radni podjęli decyzję, że komunikacja miejska będzie darmowa dla wszystkich dzieci ze szkół w Szczecinie, łącznie z licealistami i uczniami innych szkół ponadpodstawowych. W związku z tym Wójt Gminy Dobra przedstawi na sesji, która odbędzie się 20 września, projekt nowej uchwały nadającej uprawnienia do bezpłatnych przejazdów uczniom nie tylko szkół podstawowych, ale również klas gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Jeśli radni przyjmą uchwałę, to bezpłatne przejazdy dla uczniów będą obowiązywały od 1 października 2018 r.

"Proszę rodziców uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych o rozważenie wykupienia biletu na przejazd dla dzieci tylko na miesiąc wrzesień" - informuje wójt Teresa Dera.

Za uprawnienia do bezpłatnych przejazdów dla wszystkich uczniów, Gmina Dobra zapłaci Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, który odpowiada za transport zbiorowy w naszej gminie.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościczwartek 13 września 2018 - 14:58:25 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin
chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Nowe, przytulne przedszkole sensoryczno - integracyjne dla Twojego dziecka. Rodzinna atmosfera, fachowa opieka i ciekawe zajęcia. Stawiamy na ruch, kreatywność i indywidualne podejście do każdego przedszkolaka. Smartfonom, TV i grom komputerowym mówimy stanowcze NIE. Prowadzimy nabór przez cały rok.
agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej