Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

PSP Bezrzecze laureatem konkursu Filharmonii


PSP Bezrzecze laureatem konkursu Filharmonii

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu została laureatem konkursu na szkolne strefy harmonii organizowanym przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie. Szkoła w Bezrzeczu zajęła 1. miejsce za "Cicharmonię" (opiekunką strefy jest Paulina Bednarek).


Szkolne strefy harmonii to miejsca, w których uczniowie mogą odpocząć w czasie przerwy, zjeść w spokoju drugie śniadanie, posłuchać dobrych dźwięków, ale przede wszystkim - uciec od hałasu.

"Zainspirowani pomysłem Pawła Kornicza, nauczyciela muzyki w S.P. nr 35 w Szczecinie i twórcy strefy harmonii w tej szkole, postanowiliśmy ogłosić drugą już edycję konkursu dla szkół podstawowych, w ramach którego prosiliśmy o zaprezentowanie własnego pomysłu na taką strefę" - informują organizatorzy konkursu.

Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa w składzie: Dorota Serwa (Dyrektor Filharmonii w Szczecinie), Paweł Kornicz oraz Kinga Rabińska (koordynatorka kampanii "Słyszę dobre dźwięki" realizowanej przez Filharmonię w Szczecinie), nagrodziła następujące szkoły:

I miejsce: Publiczną Szkołę Podstawową w Bezrzeczu za "Cicharmonię" (opiekunka strefy: Paulina Bednarek)
II miejsce: Zespół Szkół w Kołbaczu za "Strefę harmonii" (opiekunka strefy: Jolanta Ślęzak)
III miejsce: Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie za "Strefę harmonii" (opiekunka strefy: Anna Jasiulewicz)

Komisja konkursowa zdecydowała się też przyznać dwa wyróżnienia: dla Szkoły Podstawowej nr 53 im. Fryderyka Chopina w Szczecinie (opiekunka strefy: Inga Żelwis) i Szkoły Podstawowej nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie. Ta ostatnia wyróżniona placówka zgłosiła dwie strefy harmonii, więc komisja konkursowa postanowiła nagrodzić je jako wspólne działania szkoły (opiekunki stref: Alicja Siebuła, Anna Kaduszkiewicz, Edyta Koperska).

W kwietniu w gmachu szczecińskiej filharmonii odbędzie się spotkanie, na którym zostaną zaprezentowane zwycięskie strefy, a laureaci otrzymają nagrody, w tym sprzęt i wydawnictwa muzyczne ufundowane przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie i partnerów konkursu na szkolne strefy harmonii. Zdobywca 1. miejsca, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu, otrzyma także tytuł partnera kampanii "Słyszę dobre dźwięki", organizowanej przez Filharmonię w Szczecinie.

Konkurs na szkolne strefy harmonii jest częścią kampanii "Słyszę dobre dźwięki", którą Filharmonia w Szczecinie realizuje od 2016 roku. Warto śledzić stronę internetową Filharmonii w Szczecinie i kampanii SDD, gdzie pojawiają się informacje o kolejnych konkursach i działaniach skierowanych do uczniów i nauczycieli, a także dyrektorów szkół. Projekt "Słyszę Dobre Dźwięki - kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska hałasem" dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Partnerami kampanii są: ECOPHON, Stowarzyszenie Na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”, Zachodniopomorskie Centrum Słuchu i Mowy „Medincus”, pAudio Technologies Sp. z o.o., Szkoła Podstawowa w Reczu. Patronat honorowy sprawują: Izba Architektów RP, Minister Edukacji Narodowej, Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Konkurs na szkolne strefy harmonii zainspirowany został działaniami Pawła Kornicza, nauczyciela muzyki w S.P. nr 35 w Szczecinie i twórcy strefy harmonii w tej szkole.

Źródło: Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościczwartek 21 marca 2019 - 11:08:29 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej