Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Przebudowa ul. Szkolnej w Bezrzeczu: organizacja ruchu


Przebudowa ul. Szkolnej w Bezrzeczu: organizacja ruchu

Rusza przebudowa ulicy Szkolnej w Bezrzeczu. Inwestycja zakłada przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi, od szkoły w Bezrzeczu do skrzyżowania z ulicą Folwarczną. W związku z planowanymi pracami drogowymi, od wtorku, 23 kwietnia obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.


Planowana modernizacja drogi zakłada kompleksową budowę nowej jezdni o szerokości 6 metrów, na odcinku od szkoły w Bezrzeczu do skrzyżowania z ulicą Folwarczną. Jednocześnie na odcinku od szkoły do ulicy Nad Ruczajem zaplanowano budowę chodnika, oświetlenia ulicznego oraz zatoki postojowej w okolicy szkoły na kolejne 21 miejsc parkingowych. W rejonie skrzyżowania z ulicą Wilanowską powstaną perony przystankowe. Część od szkoły do skrzyżowania z ulicą Górną zostanie wyremontowana poprzez sfrezowanie odcinka i ułożeniu nowych warstw nawierzchni bitumicznej. Dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim pieszych, w nawierzchni jezdni wykonane zostaną elementy spowalniające poprzez zmianę rodzaju nawierzchni. W ramach inwestycji przebudowane zostaną także zjazdy, skrzyżowania, umocnione zostaną skarpy, a na odcinku leśnym, gdzie nie zaprojektowano chodnika, zrealizowane zostanie pobocze gruntowe o szerokości 1,5 m.

W związku z planowanymi pracami drogowymi na ul. Szkolnej, od wtorku, 23 kwietnia obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Brak będzie możliwości przejazdu na pełnym odcinku drogi, od ulicy Koralowej do ulicy Folwarcznej. Umożliwiony zostanie wyłącznie dojazd do posesji od strony Bezrzecza w ciągu ulic Szkolnej, Wilanowskiej i Nad Ruczajem. Przejazd ulicą Folwarczną będzie udostępniony tylko dla komunikacji publicznej, a dojazd do posesji oraz gruntów rolnych zlokalizowanych wzdłuż ulicy Folwarcznej możliwy będzie wyłącznie od strony Skarbimierzyc.

Konieczne będą także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej, kursującej dotychczas przez ulicę Szkolną. Linia 122 nie będzie dojeżdżała do Bezrzecza. Niemniej jednak zachowane zostaną kursy szkolne na trasie Bezrzecze Koralowa - Stolec jako zastępcza linia autobusowa 822, kursująca wyłącznie w dni powszednie w okresie nauki w szkołach. Linia 122 kursować będzie na jednokierunkowej trasie okrężnej Kościno - Dołuje (przystanek Dołuje wspólny z linią 108 zlokalizowany będzie w ciągu drogi krajowej nr 10 w kierunku Gumieniec) - Skarbimierzyce ul. Folwarczna - Redlica - Wąwelnica - Dołuje (przystanek w ciągu ul. Daniela) - Kościno. Dotychczasowy przystanek zlokalizowany w ciągu ulicy Daniela (nr 96632) nie będzie obsługiwany przez linię 122. Wybrane kursy w dni powszednie wykonywane będą z dłuższym postojem na przystanku Wąwelnica (maks. 13 minut). Na czas zmian przystanek "Bezrzecze Wilanowska", zlokalizowany przy ul. Szkolnej w Bezrzeczu (oba kierunki), będzie wyłączony z obsługi.

Z nowym rozkładem jazdy linii 122 oraz linii zastępczej 822 można zapoznać się na stronie www.zditm.szczecin.pl.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlane BIS Sp. z o.o. ze Szczecina. Koszt inwestycji to 8.799.604,78 zł. Inwestycja ma być zrealizowana do 31 stycznia 2020 r.

"Wiem jak ważna dla mieszkańców jest przebudowa ulicy Szkolnej w Bezrzeczu. Z drogi tej korzysta wielu kierowców, a stan nawierzchni bezwzględnie wymaga remontu" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Gmina Dobra wystąpiła o dofinansowanie przebudowy ulicy Szkolnej w Bezrzeczu w ramach naboru Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Źródło: UG Dobra

Przebudowa ul. Szkolnej w Bezrzeczu - organizacja ruchu (kliknij i powiększ):

Ulica Szkolna w Bezrzeczu:

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościniedziela 21 kwietnia 2019 - 04:50:57 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej