Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Dwa wysypiska śmieci w pobliżu Bezrzecza


Dwa wysypiska śmieci w pobliżu Bezrzecza

Straż Gminna w Dobrej ujawniła dwa dzikie wysypiska śmieci w rejonie miejscowości Bezrzecze. Szczegółowe oględziny pozwoliły na odnalezienie szeregu dowodów wskazujących, że odpady pochodzą z jednej z kilku firm ze Szczecina, które zajmują się wyspecjalizowaną działalnością gospodarczą.


W pobliżu Bezrzecza strażnicy gminni ujawnili dwa dzikie wysypiska śmieci. Wstępne oględziny wskazywały na całkowicie odmienny charakter odpadów, co oznacza, że pochodzą one z różnych źródeł.

Szczegółowe przejrzenie śmieci pozwoliło na odnalezienie szeregu dowodów wskazujących, że odpady pochodzą z jednej z kilku firm ze Szczecina, które zajmują się wyspecjalizowaną działalnością gospodarczą. Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do jednoznacznego ustalenia, z której konkretnie firmy odpady zostały wywiezione.

W tej sprawie zwrócono się o udzielenie odpowiedzi do merytorycznej komórki w Urzędzie Miasta Szczecin. Skierowano też pisma do kilku mieszkańców Szczecina, którzy na podstawie ujawnionych dowodów mogą mieć wiedzę dotyczącą nazwy firmy. Uzyskane odpowiedzi pozwolą na ustalenie przedsiębiorstwa, które przyczyniło się do wyrzucenia odpadów. Odpowiedzialna osoba zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej oraz zobowiązana do uprzątnięcia śmieci.

"W Szczecinie odpady z firm nie są objęte odbiorem przez gminę. Każdy przedsiębiorca indywidualnie zawiera umowę z firmą na odbiór śmieci, deklarując częstotliwość odbioru i rodzaj pojemnika. Gdy firma ma więcej śmieci bardzo często są one wyrzucane. W 2019 roku mieliśmy 3 takie przypadki, gdy śmieci pochodziły z firm ze Szczecina i zostały wyrzucone na naszym terenie" - mówi Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościwtorek 14 stycznia 2020 - 14:54:35 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej