Zaloguj się | Rejestracja

Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze


Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze

W sobotę, 17 kwietnia odbędzie się piąta edycja akcji mieszkańców "Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze". W planach jest posprzątanie najbardziej zaśmieconych rejonów miejscowości.


Akcję "Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze" organizuje Radna Gminy Dobra Katarzyna Ciurzyńska. W sobotę, 17 kwietnia odbędzie się już piąta edycja eventu, podczas którego mieszkańcy sprzątają najbardziej zaśmiecone rejony miejscowości.

"Spotykamy się w sobotę o godz. 11:00 przy boisku gminnym w Bezrzeczu (koniecznie maseczki). Rozdam worki i rękawice, dzielimy się na grupy i idziemy w wyznaczone miejsca. Jedno jest pewne śmieci jest mnóstwo, ale nie uda się wysprzątać w jeden dzień wszystkiego. Przygotowałam mapki z zaznaczonymi miejscami, które w tym momencie wymagają interwencji. Las vis-a-vis szkoły i część za Nowowiejską i Osiedlem Leśnym będzie sprzątany w innym terminie" - informuje Katarzyna Ciurzyńska.

Gmina Dobra odbierze uzbierane przez mieszkańców śmieci, dostarczy worki i rękawice. Uczestnicy akcji mogą też zabrać swój sprzęt. Czym więcej worków tym lepiej. Do niektórych śmieci ciężko się dostać, więc wszelkiego rodzaju narzędzia ogrodnicze typu grabie są mile widziane.

"Proszę również o zachowanie dystansu podczas zbiórki, obowiązkowo maseczki. Będziemy sprzątać w małych, rodzinnych grupach, tak aby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa związane z pandemią. Będziemy od razu segregować śmieci. Do żółtych worków plastik i puszki. Do zielonych szkło. Zapewniamy też dobry humor i mam nadzieję, że pogodę" - mówi Katarzyna Ciurzyńska.

Zobacz wydarzenie na Facebooku

Mapka nr 1:
1. Teren za osiedlem na Górnej, który od lat błaga o wysprzątanie.
2. Teren przy przystankach 74 i 105, niestety od lat nikt tej działki nie sprząta, a jest wzdłuż głównej drogi i straszy. Wysprzątamy, to miejsce, bo żal patrzeć jak to miejsce.
3. Pobocza wzdłuż ulicy Parkowej to jeden wielki bałagan.
4. Kolejny raz akcja sprzątania musi wybrać się w rejon od Biedronki do osiedla na ulicy Cynamonowej. Jeśli się uda, to obejdziemy całe duże dwa osiedla również Dolinę Słońca.

Mapka nr 2:
5. Cała ulica Kościelna skrywa na poboczach i w zaroślach niespodzianki, które posprzątamy. Przejdziemy aż do lasu w okolicach stawu i uwolnimy las od śmieci, które znowu się tam pojawiły.
6. Jeśli starczy nam czasu i siły, ogarniemy też całą ulicę Szkolną, włącznie z terenem przy osiedlu Leśnym.

Źródło: Katarzyna Ciurzyńska

Mapka nr 1:

Mapka nr 2:

wtorek 13 kwietnia 2021 - 09:59:40 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej