Zaloguj się | Rejestracja

Wniosek o dofinansowanie remontu ul. Górnej


Wniosek o dofinansowanie remontu ul. Górnej

Powiat Policki złożył wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Rządowego Funduszu "Polski Ład". Jeden z wniosków dotyczy rozbudowy drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo w ciągu ulic Górnej i Koralowej.


Rozbudowa drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo w ciągu ulic Górnej i Koralowej ma na celu poprawę stanu nawierzchni drogi, poprawę bezpieczeństwa w ruchu samochodowym oraz ujednolicenie standardu technicznego ciągu komunikacyjnego łączącego Bezrzecze z Miastem Szczecin. Projekt inwestycji jest już gotowy - powstał przy ścisłej współpracy Powiatu Polickiego i Gminy Dobra, która udzieliła wsparcia finansowego na jego opracowanie.

Inwestycja zakłada przebudowę konstrukcji jezdni o szerokości 5,5 m (na końcowym odcinku 6,0 m), przebudowę i budowę obustronnych chodników, budowę pasów rowerowych oraz mini ronda na skrzyżowaniu z ul. Szkolną.

Zaprojektowano również:
1) Budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do zbiornika retencyjno-infiltrującego.
2) Pas wyłączenia na skręcie do obiektów handlowych (Biedronka).
3) Budowę pętli autobusowej wraz z miejscami parkingowymi.
4) Odnowienie oznakowanie pionowego i poziomego.

"Przewidywany okres realizacji inwestycji wynosi powyżej 12 miesięcy, a wartość to 9 mln zł. Deklarowana kwota udziału własnego to 450 tys. zł" - informuje Starostwo Powiatowe w Policach.

Powiat Policki złożył też wnioski o dofinansowanie przebudowy sieci dróg powiatowych w okolicach miejscowości Stobno oraz rozbudowy dróg powiatowych nr 3933Z i 3934Z (ul. Cisowa i Nadbrzeżna) w Policach.

Pierwsza inwestycja polegać będzie na przebudowie sieci najbardziej zdegradowanych dróg powiatowych w gminie Kołbaskowo stanowiących jej połączenie z Miastem Szczecin, tj. dróg wyprowadzających ruch we wszystkich kierunkach i obszarach zabudowy gminy. Inwestycja obejmie również przebudowę drogi dojazdowej do planowanej przez GDDKiA w ramach Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina lokalizacji "Węzła Będargowo".

Druga inwestycja polegać będzie na rozbudowie dwóch dróg powiatowych - ul. Cisowej i ul. Nadbrzeżnej, stanowiących jeden ciąg komunikacyjny. Wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni wraz z rozbudową i budową ciągów pieszych, zjazdów indywidualnych i publicznych, skrzyżowań z drogami innych kategorii i zatok autobusowych. Droga ta stanowi jedno z głównych połączeń pomiędzy Policami, a Szczecinem, umożliwiając bezpośredni dojazd do zakładów przemysłowych, Portu Morskiego w Policach, ZCH Police oraz budowanej fabryki polimerów Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach
czwartek 19 sierpnia 2021 - 08:09:42 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej