Zaloguj się | Rejestracja

Wybieg dla psów w Bezrzeczu już gotowy


Wybieg dla psów w Bezrzeczu już gotowy

Gmina Dobra odebrała od wykonawcy wybieg dla psów przy ul. Cynamonowej w Bezrzeczu. W ciągu najbliższych dni teren zostanie oddany do użytku mieszkańcom. Inwestycję wykonano w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra.


Gmina Dobra realizuje koncepcję zagospodarowania centrum Bezrzecza. Zakłada ona uporządkowanie terenu między ulicami Górną, Miodową i Cynamonową i ulokowanie planowanych inwestycji, także projektów z budżetu obywatelskiego, tak aby tworzyły spójną całość. Docelowo na terenie powstaną strefy sportowa, piknikowa, dziecka, rozrywki, ogrodowo-parkowa i strefa dla zwierząt.

Dotychczas zrealizowane elementy zagospodarowania terenu to odnowione boisko sportowe z nową nawierzchnią EPDM oraz przebudowany plac zabaw dla dzieci, zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

W tym roku Gmina Dobra zainwestowała w dalszy rozwój centrum Bezrzecza. 24 lipca 2020 r. ogłoszono przetarg na budowę boiska sportowego Orlik i rowerowego placu zabaw pumptrack wraz z małą architekturą. Pod koniec sierpnia otwarto oferty złożone podczas przetargu. Budową rowerowego placu zabaw za kwotę prawie 350 tys. zł zajęła się firma 4FUN Sp. z o.o. Wykonawcą Orlika zostało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LIK-BUD z Polic za 677 tys. złotych. 10 listopada 2020 r. przekazano wykonawcy teren pod budowę nowego boiska, a wkrótce później ruszyły prace budowlane.

Rowerowy plac zabaw jest już gotowy. W trakcie prac m.in. wymieniono warstwę nieustabilizowanego gruntu nasypowego pod całą powierzchnią toru oraz przylegających do niego skarp. Obiekt jest przeznaczony do amatorskiego treningu rowerowego. Dzięki ukształtowaniu tor umożliwia trenowanie jazdy na rowerze na każdym poziomie zaawansowania i na różnych rodzajach rowerów. Dzięki treningowi można ćwiczyć utrzymanie równowagi na rowerze i płynność jazdy. Tor ma wymiary 38 x 20 m.

Zakończono też prace przy budowie Orlika. Gmina Dobra odebrała inwestycję od wykonawcy. Termin wykonania boiska został przesunięty na sierpień z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz konieczności wykonania dodatkowego zabezpieczenia odbioru wód opadowych z terenu inwestycji. Boisko ma wymiary 26 x 48,7m, wybiegi boczne i końcowe. Nawierzchnię wykonano ze sztucznej trawy (trawa tkana). Wzdłuż linii bocznych boiska ustawiono piłkochwyty o wys. 4m, w których znajdują się 4 furtki dostępu na teren boiska - po dwa z każdej strony. Wybiegi boczne boiska mają standardową szerokość 2m, natomiast wybiegi za liniami końcowymi są dostosowano do ilości miejsca wydzielonego istniejącym ogrodzeniem terenu - ich szerokość waha się od 2,58 do 2,82m. Wzdłuż południowo-zachodniego boku boiska ustawiono ławki oraz kosze na śmieci. Teren został oświetlony za pomocą nowych lamp.

Kolejna gotowa inwestycja to wybieg dla psów. Podobnie jak pumptrack jest to projekt Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra. Powstał on przy ul. Cynamonowej, w północno-wschodniej części działki nr 66/147. Wykonawcą inwestycji była firma TLS SPORT Sp. z o.o. ze Szczecina.

Wybieg o powierzchni około 1100 m2 jest podzielony na 4 ogrodzone strefy z urządzeniami dla psów, ławkami i koszami na śmieci. Dostęp do terenu możliwy jest od strony ul. Cynamonowej. Dla prawie całego terenu (poza toaletą dla psów) przewidziano nawierzchnię trawiastą. Wybieg dla psów jest oświetlony.

Docelowo we wschodniej części terenu między ulicami Górną, Miodową i Cynamonową powstanie też ogród różany z ławkami i ścieżkami spacerowymi. Ma on tworzyć spójną i harmonijną przestrzeń, z wydzielonymi aranżacjami różanymi z małą architekturą, hotelami dla owadów, altanami i ławeczkami. W tej części dominować będą kompozycje z wieloletnich krzewów różanych, różnych odmian, w tym róże niskie oraz pnące. Najciekawsze krzewy różane wyeksponowane będą w pięciu mniejszych skwerach założonych osiowo na planie okręgów: ogród z altaną, ogród z fontanną ze strefą ławek solarnych, ogród z oczkiem wodnym z mostkiem, ogród z klombem różanym ze strefą ławek solarnych, ogród z pergolą różaną. Ogród różany będzie posiadał strefy dla różnych grup, w tym strefę relaksu dla dorosłych z ławkami do siedzenia oraz strefę ogrodu sensorycznego dla dzieci.

W centralnej części terenu planuje się też budowę amfiteatru z miejscami siedzącymi dla 300 osób, a w zachodniej części planowana jest budowa basenu krytego, saunarium i strefą fitness. Całość terenu będzie oświetlona latarniami ledowymi z budkami lęgowymi dla ptaków, dającymi możliwość podglądania ich online w trakcie zakładania gniazd, lęgu i dorastania - jako atrakcyjna forma edukacji dla dzieci i młodzieży.

Swobodne poruszanie się po całym terenie oraz komunikację pomiędzy ulicami ograniczającymi obszar opracowania, umożliwiać będą alejki piesze, a odpoczynek podczas spacerów zapewnią liczne ławeczki usytuowane wzdłuż ciągów pieszych.

Źródło: UG Dobra. Fot. www.drony.szczecin.pl

Koncepcja zagospodarowania centrum Bezrzecza (kliknij i powiększ):

Teren przeznaczony na cele sportowo-rekreacyjne w Bezrzeczu:wtorek 21 września 2021 - 16:33:51 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej