Zaloguj się | Rejestracja

Projekt na budowę przedszkola w Bezrzeczu


Projekt na budowę przedszkola w Bezrzeczu

Gmina Dobra podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę przedszkola publicznego w Bezrzeczu. Dokumentacja ma być gotowa do 15 grudnia 2022 r.Przedszkole z oddziałem żłobkowym w Bezrzeczu powstanie w bliskim sąsiedztwie Wołczkowa, na działce nr 69/11 w rejonie ulic Platynowej i Mahoniowej. Gmina Dobra pozyskała nieodpłatnie ten teren od Agencji Mienia Wojskowego z przeznaczeniem na budowę obiektu oświatowego. W nowym obiekcie zaplanowano cztery oddziały przedszkolne i jeden żłobkowy. Budynek będzie parterowy o powierzchni ok. 700 m kwadratowych. Znajdować się w nim będą m.in. 5 dużych sal, szatnia, kuchnia, pokój opiekunów, zaplecze socjalno-sanitarne, magazyny i wózkownia.

"To kolejna inwestycja związana z rozwojem oświaty w naszej gminie. Po budowie pięknego i nowoczesnego przedszkola w Mierzynie, przygotowujemy się do budowy przedszkola i żłobka w Bezrzeczu. w bliskim sąsiedztwie Wołczkowa. Inwestycje związane z naszym najmłodszym pokoleniem to dla nas priorytet" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

We wrześniu 2021 r. odbyło się spotkanie w klubie w Wołczkowie, na którym przedstawiono koncepcję budynku przedszkola, przygotowaną przez Biuro Architektoniczne MD Polska Sp. z o. o. W spotkaniu wzięli udział wójt Teresa Dera, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu, rady sołeckie z Wołczkowa i Bezrzecza oraz część radnych z Gminy Dobra. Wszyscy obecni na spotkaniu zaakceptowali przedstawione opracowanie.

Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu, a w 2018 roku szkołę w Dobrej. Gmina wykonała też termomodernizację budynku i rozbudowała szatnię w szkole podstawowej w Rzędzinach. Ruszyły również przygotowania do budowy nowego budynku szkoły w Dołujach.

Na uwagę zasługuje porównanie wydatków i dochodów z tytułu realizacji przez gminę zadań w zakresie oświaty. W 2022 r. Gmina Dobra otrzyma na ten cel 25.714.568 zł - subwencja oświatowa 23.446.158 zł i inne dotacje oraz wpływy 2.268.410 zł. Wydatki na zadania oświatowe tj. utrzymanie szkół, przedszkoli, punktów przedszkolnych, obsługa ekonomiczna i administracyjna, dotacje dla przedszkoli niepublicznych, świetlice szkolne, pomoc materialna dla uczniów, dokształcanie i doskonalenie nauczycieli, wpłata do budżetu państwa części subwencji tzw. janosikowe, zaplanowano w kwocie 43.937.155 zł, w tym 800.000 zł to wydatki na inwestycje w oświacie.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

środa 09 lutego 2022 - 10:52:05 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej