Zaloguj się | Rejestracja

Zaplecze socjalne przy Orliku w Bezrzeczu


Zaplecze socjalne przy Orliku w Bezrzeczu

Trwa głosowanie na projekty mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra 2022. Jednym z projektów inwestycyjnych jest budowa zaplecza socjalnego dla terenu sportowo-rekreacyjnego i boiska Orlik w Bezrzeczu.21 lutego rozpoczęło się głosowanie na projekty mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra 2022. Mieszkańcy mogą oddawać głosy na 25 projektów - 11 inwestycyjnych i 14 nieinwestycyjnych.

Podczas głosowania wybieramy 1 projekt nieinwestycyjny oraz 2 inwestycyjne. Swoje głosy można oddawać na projekty z terenu całej gminy.

Głos na wybrany projekt można oddać na dwa sposoby:

1) poprzez wypełnienie aktywnego formularza na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego adres www.dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org i potwierdzenie głosu za pomocą kodu SMS otrzymanego na telefon komórkowy; z jednego numeru komórkowego możliwe jest potwierdzenie maksymalnie 3 głosów,

2) poprzez odbiór kart do głosowania i bezpośrednie głosowanie w budynku Urzędu Gminy Dobra przy ulicy Szczecińskiej 16a, po okazaniu dokumentu tożsamości i wcześniejszym umówieniu się telefonicznym pod nr: 91 441 05 00.

Jednocześnie przypominamy, że osoby niezameldowane w Gminie Dobra do dnia 21.02.2022 r., ale zamieszkujące na terenie gminy mogą zagłosować wyłącznie w formie papierowej, po wcześniejszym umówieniu pod nr tel. 91 441 05 00.

Projekt nr 10 - zaplecze socjalne przy Orliku w Bezrzeczu

Jednym z projektów inwestycyjnych zgłoszonych przez mieszkańców jest budowa zaplecza socjalnego wraz z szatniami, pomieszczeniem administracyjnym, poczekalnią dla opiekunów i nauczycieli, sanitariatami na terenie sportowo-rekreacyjnym w Bezrzeczu. Obiekt ma być przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Teren sportowo-rekreacyjny cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i grup sportowych, dlatego niezbędne jest zapewnienie podstawowych warunków sanitarnych i socjalnych dla korzystających.

Inicjatorami pomysłu są Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze, LZS Bezrzecze oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu. Zobaczcie krótki materiał filmowy, w którym pomysłodawcy projektu zachęcają do głosowania na projekt inwestycyjny nr 10 oraz nieinwestycyjny nr 24.

Budżet Obywatelski Gminy Dobra 2022 - projekty nr 10 i 24:


Budżet Obywatelski Gminy Dobra 2022

Lista projektów Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra 2022, na które można głosować:

Projekty inwestycyjne:

1. Czyste Bezrzecze - rozstawienie pojemników na psie odchody
2. Aktywnie = Zdrowo! Dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rzędzinach - zewnętrzne zestawy do ćwiczeń sprawnościowych, stanowiska do gry szachy, piłkarzyki, hamaki
3. Aktywnie = Zdrowo! Dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej - dwie wiaty na rowery, stół do ping-ponga, stanowiska do gry w szachy, piłkarzyki
4. Usadowienie Tablic Informacji Pasażerskiej - elektroniczne tablice na przystankach w Dobrej (rondo) i w Bezrzeczu (projekt dopuszczony do głosowania pod warunkiem dostarczenia zgody Powiatu Polickiego)
5. Zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników drogi powiatowej przebiegającej przez teren m. Stolec w szczególności pieszych i rowerzystów - radarowe wyświetlacze prędkości, oświetlenia przejść dla pieszych, oznakowanie pionowe (projekt dopuszczony do głosowania pod warunkiem dostarczenia zgody Powiatu Polickiego)
6. Uwalniamy Bociana - projekt drogi ul. Bociana w Dołujach wraz z kanalizacją deszczową (wartość projektu wraz z realizacją nie może przekroczyć 200.000 zł, wobec powyższego możliwa realizacja jedynie jednego etapu
projektu)
7. Zagrajmy w kosza na Mierzyniance - zmiana boiska do siatkówki na boisko wielofunkcyjne do siatkówki i koszówki (dopuszczenie projektu pod warunkiem urealnienia kosztów budowlanych oraz wskazania kosztów projektowych)
8. Budowa ogrodzenia cmentarza w Wołczkowie - kontynuacja
9. Wymiana nawierzchni boiska na terenie rekreacyjnym "Mierzynianka"
10. Zaplecze socjalne dla terenu sportowo-rekreacyjnego i boiska Orlik w Bezrzeczu
11. Ułożenie płytami betonowymi drogi gruntowej ul. Dereszowa dz. nr 371 (konieczność opracowania projektu i ewentualna realizacja na części działki 371 - do zabudowanych nieruchomości)

Projekty nieinwestycyjne:

1. Festyn rodzinny w Skarbimierzycach
2. Dobre Lato Filmowe (Bezrzecze)
3. Dni Buku oraz Mikołajki w Buku
4. Pożegnanie Lata - piknik rodzinny (Dobra)
5. Wycieczka mieszkańców - Ogrody tematyczne Hortulus Dobrzyca (Wąwelnica)
6. "Mierzyński wór przygód" - Dzień Dziecka
7. Festyn Zakończenie Wakacji i Spotkanie Mikołajkowe (Grzepnica)
8. Organizacja Dnia Dziecka oraz Mikołajek dla mieszkańców Łęgów
9. Piknik rodzinny i Mikołajki dla dzieci w Stolcu
10. Zielona Akademia - Eco-Gmina (Dołuje)
11. Tradycja uczy i integruje (Wołczkowo)
12. Organizacja zabawy mikołajkowej oraz pikniku rodzinnego w Rzędzinach
13. Aktywne Bezrzecze 2022
14. Integracja nas wzbogaca - Dołuje-Kościno

Szczegółowe informacje na temat projektów można sprawdzić - tutaj.

Głosowanie na projekty potrwa do 7 marca 2022 r. do godz. 15:00. Listę projektów rekomendowanych do realizacji poznamy do 15.03.2022 r.

Budżet obywatelski, często zwany także partycypacyjnym, to demokratyczny proces, w którym mieszkańcy wspólnie decydują, na co przeznaczyć wyodrębnioną część budżetu gminy. Gmina Dobra wprowadziła budżet obywatelski w 2017 roku, jako pierwsza gmina wiejska w województwie zachodniopomorskim i trzecia w Polsce. W 2022 roku w budżecie gminy wyodrębniono kwotę 1 mln złotych z przeznaczeniem na projekty wybrane przez mieszkańców w otwartym głosowaniu.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org.

Regulamin Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra 2022

Źródło: Urząd Gminy Dobra

środa 02 marca 2022 - 15:12:16 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej