Zaloguj się | Rejestracja

Bezrzecze wybrało nowego sołtysa


Bezrzecze wybrało nowego sołtysa

W poniedziałek, 25 kwietnia odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Bezrzecze, podczas którego wybrano nowego sołtysa. Gospodarzem miejscowości został Waldemar Kitlas.Zebranie wiejskie rozpoczęło się o godz. 18:00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Górnej 3 w Bezrzeczu. Po przyjęciu porządku obrad, wyborze przewodniczącego zebrania i powołaniu komisji skrutacyjnej, zgłoszono jednego kandydata na sołtysa. Był nim Waldemar Kitlas, dotychczasowy członek rady sołeckiej.

Jedyny kandydat otrzymał 38 głosów i został nowym sołtysem Bezrzecza.

Zorganizowanie zebrania wyborczego było możliwe dzięki rozporządzeniu Rady Ministrów z 25 lutego 2022 r., które zniosło m.in. limity dotyczące zgromadzeń.

W czerwcu 2020 r. dotychczasowy sołtys Tomasz Czubara zrezygnował ze stanowiska, co było związane m.in. z przeprowadzką sołtysa do innej miejscowości. Wybór nowego sołtysa wymagał zorganizowania zebrania wiejskiego, co uniemożliwiały obowiązujące przepisy związane z epidemią koronawirusa.

W 2021 r. Gmina Dobra zwróciła się z zapytaniem do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach o wskazanie warunków sanitarnych, jakie należy spełnić przy organizacji wyborów nowego sołtysa. W odpowiedzi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach mgr inż. Anna Janczura poinformowała, że zgodnie z obowiązującymi przepisami możliwe jest zorganizowanie zebrania wiejskiego, ale z ograniczeniem do 150 osób i zachowaniem odległości min. 1,5 metra od siebie.

Ponieważ Bezrzecze liczy ponad 5000 mieszkańców nie można było dokładnie stwierdzić ile osób będzie chciało wziąć udział w wyborach nowego sołtysa. Z tego powodu nie można było zorganizować zebrania dla mieszkańców.

Ograniczenia dotyczące limitu osób podczas zgromadzeń obowiązywały do końca lutego 2022 r. Rozporządzenie Rady Ministrów z 25 lutego zniosło obowiązujące ograniczenia i Urząd Gminy Dobra mógł zorganizować zebranie wiejskie zgodnie z przepisami.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

wtorek 17 maja 2022 - 11:44:00 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej