Zaloguj się | Rejestracja

Internetowa Encyklopedia Szczecina! (czytaj więcej...)


Internetowa Encyklopedia Szczecina!

Kilkuletnie doświadczenie twórców sedina.pl - Portalu Miłośników Dawnego Szczecina, w działaniach na rzecz szeroko pojętej promocji tożsamości lokalnej miasta i regionu pozwoliło stworzyć nowy projekt - Internetową Encyklopedię Szczecina (w skrócie IES). Jest to profesjonalny, otwarty serwis encyklopedyczny prezentujący w uporządkowany i nowoczesny sposób wiedzę związaną ze Szczecinem.


Inspiracją do powstania IES był chaos informacyjny i brak konkretnych informacji w publikacjach internetowych, związanych ze Szczecinem i jego historią. Twórcy dostrzegli potrzebę uporządkowania informacji o Szczecinie „porozrzucanych” po różnych serwisach tematycznych. Zauważyli też, że najpopularniejszy serwis encyklopedyczny Wikipedia zawiera wiele ważnych szczecińskich haseł, które jednak warto rozwinąć a nie wszystkie hasła uda się tam zmieścić. Zdarza się, że niektóre hasła opracowane są bardzo skrótowo - np. Prezydentowi Zarembie poświęcono tylko kilka zdań w Wikipedii.

"Internetowa Encyklopedia Szczecina jest nowym pomysłem twórców portalu Sedina.pl na promocję wiedzy o historii, mieście i wszystkim tym co związane ze Szczecinem. Postanowiliśmy połaczyć możliwości jakie daje Wikipedia - technologia którą stosuje Wikipedia - z naszą wiedzą, wiedzą którą znamy i do której mamy dostęp i przygotować taką Wikipedię dla Szczecina, dla mieszkańców." - mówi Arkadiusz Bis, administrator portalu sedina. pl.

Internetowa Encyklopedia Szczecina jest dla wszystkich i każdy może ją (współ)tworzyć. "Każdy zalogowany użytkownik będzie mógł tę wiedzę poszerzyć, uzupełnić, dodać. Liczymy, że otwarta forma encyklopedii pozwoli każdemu włączyć się w dzielenie swoimi informacjami." - dodaje Arkadiusz Bis. Zachęcamy do włączenia się w naszą wspólną pracę. Robisz ciekawe zdjęcia? Pasjonujesz się jakąś dziedziną i chcesz podzielić się swoją wiedzą? Znalazłeś błąd? Masz jakiś pomysł? Czujesz, że chciałbyś pomóc ale nie wiesz jak? Skontaktuj się z administratorami.

Internetowa Encyklopedia Szczecina zawiera już ponad 3,5 tys. haseł polskich i ponad 1,2 tys. nazw niemieckich.
Zapraszamy: Internetowa Encyklopedia Szczecina

5 lipca br., na szczecińskiej Różance, podczas Święta Miasta oficjalnie został otwarty serwis encyklopedia.szczecin.pl. - video


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


poniedziałek 01 sierpnia 2011 - 05:43:24 | Komentarze: 1
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej