Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

22. Finał WOŚP w Bezrzeczu - relacja i zdjęcia (więcej...)


22. Finał WOŚP w Bezrzeczu - relacja i zdjęcia

W niedzielę 12 stycznia o godzinie 17:30 w szkole podstawowej w Bezrzeczu odbył się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Na ratunek". Podczas finału oprócz wielu występów artystycznych odbyły się licytacje. Zebrano łącznie ponad 20 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.


Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprowadziła szefowa sztabu WOŚP w gminie Dobra Zofia Hrynkiewicz wraz z Sylwestrem Sołtysiakiem. Podczas finału prócz wielu występów odbyły się licytacje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wylicytować można było m.in. koszulki WOŚP, zaproszenia do restauracji, gabinetu kosmetycznego, kalendarze, piłki, zegar WOŚP, monety 2 zł z limitowanej serii oraz tort w kształcie serca.

Reklamy Google:


Słodki tort wylicytowała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, która postanowiła podarować przepyszny smakołyk dzieciom występującym podczas wielkiego finału. Każdy mały artysta otrzymał kawałeczek smakowitego ciasta. Wylicytować można było również "Dzień pełnienia funkcji Wójta". Wśród zebranej publiczności znalazły się dwie odważne osoby, które wzięły udział w licytacji. Wygrała pani z Mierzyna, która niebawem ma zasiąść w fotelu najważniejszej osoby w gminie i przez jeden dzień pełnić zaszczytne stanowisko wójta.

Licytacje były przeplatane występami artystycznymi. Jako pierwsza zaprezentowała się "Liga Morska" z Publicznej Szkoły Podstawowej z Mierzyna. Dzieci ze szkoły podstawowej w Dobrej nie tylko zatańczyły i zaśpiewały, ale również zagrały na flażoletach. Dzieci z Bezrzecza wystąpiły z zespołem Rytmix, Akademickim Klubem Tańca Towarzyskiego, a młodzież szkolna wystawiła przedstawienie teatralne "Kopciuszek na wesoło". Pięknie zaprezentowały się młode gimnastyczki artystyczne z Klubu Sportowego SGA Szczecin. Na parkiecie pojawiły się również cheerleaderki z Zespołu Szkół w Dołujach oraz grupa taneczna Fiki-Miki (SP 47 ze Szczecina) oraz Formacja Taneczna S-5.5. Prócz zespołów odbyły się również solowe występy wokalne.

Podczas finału obecna była Straż Graniczna, która uatrakcyjniła imprezę. Dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem funkcjonariuszy oraz poznać psa tropiącego - Dodi. Pies wraz ze swoim przewodnikiem zaprezentował swoje umiejętności. Dzieci od strażników otrzymały kolorowanki i łamigłówki.

Na terenie szkoły w Bezrzeczu mieścił się sztab WOŚP, który zliczał na bieżąco pieniądze z puszek i licytacji. Z minuty na minutę kwota rosła. Na koniec imprezy Zofia Hrynkiewicz przekazała informację o kwocie jaką udało się policzyć: 20 334,05zł. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się o godzinie 20:00 tradycyjnym "Światełkiem do nieba".

Dziś już wiemy, że po przeliczeniu wszystkich pieniędzy zebranych na terenie gminy Dobra uzbierała się kwota 23 796,99zł oraz 93,90 euro.

Wielkie brawa dla organizatorów finału w naszej gminie i przede wszystkim dla mieszkańców, którzy wsparli akcję Jurka Owsiaka.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciurzyńska

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości22. Finał WOŚP w Bezrzeczu - 12 stycznia 2014r.:
Zobacz artykuły powiązane:


21 Finał WOŚP w Bezrzeczu: relacja

W niedzielę 13 stycznia 2013 r. w Bezrzeczu zagrała Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy. 38 Wolontariuszy zbierało pieniądze na terenie całej naszej Gminy. Wspólnie udało nam się zebrać 17 687,19 zł, 56,16 euro i 7 dolarów. Po napełnieniu puszki trafiały do sztabu, który miał swoją siedzibę w Publicznej Szkole Podstawowej w Berzeczu. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego Finału WOŚP przeznaczone będą dla ratowania życia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorów.

poniedziałek 13 stycznia 2014 - 11:29:49 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej